Paylaş

iPhone arayan numara gözükmüyor çıkmıyor. İphone telefon kullanıcıları arayan yok yazısı sonrasında numarayı görmek istemektedir. İşlem detaylarını ise yazımızda anlatacağız.

Telefonlarımız da gelen aramalarda kişiye bağlı olarak cevap verdiğimiz anlar olmaktadır. Örneğin numarası kayıtlı birisine o an görüşmek istemediğiniz de anında cevapsız çağrıya bırakıyoruz. Ya da numarasını kaydetmemiş olduğumuz kişiye cevap verdikten sonra kiminle görüşüyorum diyerek onun tanışlık vermesini bekliyoruz. Bu saye de de o kişinin numarasını hemen telefonumuza kaydediyoruz. Ancak telefon hattınız gizli aramalara kapalı değil ise bu durumda ”Arayan numara yok” diye bir cevapsız çağrı ile karşılaşırsınız. Karşı taraf numarasını gizleyerek size arama sağladığında sonuç bu şekilde olmaktadır. Böyle bir arama görmek istemiyorum ayarlardan yapmak istiyorum diye işlem yapmaya kalkarsanız bulamazsınız. Çünkü telefon ayarının içerisinde böyle bir ayar bulunmamaktadır. Bunu ancak hattınız üzerinden kapatabilirsiniz. Nasıl kapatılacağına da birlikte bakıp işlemlerimizi ilerleteceğiz.

iPhone arayan numara gözükmüyor çıkmıyor

İphone gizliden aranmak istemiyorum, iphone arayan yok nedir, iphone arayan numara yok diyor, iphone arayan yok uyarısı gelmesin, iphone numarasız aranmak istemiyorum, iphone numara görünmeden aranmak istemiyorum, iphone arayan numara neden görünmüyor. İphone telefon kullanıcıları ”Arayan numara yok” dedikten sonra kendi ayarlarına girerek işlemleri ilerlemektedir. Ama aslında bu şekilde ilerlememesi lazım. Operatör üzerinden kapatılacağından dolayı hangi hat üzerinden kapatılacağı işlem sağlanacaktır.

iphone numarasız aranmasın

Sizi numara görünmeden arama yapılmasın istiyorsanız bu durumda ayrı operatörler için sağlanacak yolları paylaşacağız. Turkcell hattı kullanıyorsanız telefonunuzdan gelen numaraların engellenebilmesi için telefonun numara alanına giriyoruz. Oraya #253# yazılması yeterlidir. Tekrar açılabilmesi adına yine aynı işlemleri sağlayabilirsiniz.

iPhone arayan numara gözükmüyor çıkmıyor, iphone arayan numara yok, iphone arayan numara gözükmüyor, iphone arayan numara çıkmıyor, iphone arayan yok, iphone numarasız aranmasın

  • Turktelekom (Avea) için ise yine telefonunuzun arama ekranındaki numara giriş bölümün *253# yazmanız yeterlidir.
  • İptal için yine aynı bilgileri girebilirsiniz.
  • Vodafone için ise GIZLI AC yazdıktan sonra 7046’ya gönderebilirsiniz. Yine kapatabilmek için GIZLI KAPAT diyerek 7046 numarasına mesaj göndermeniz yeterliliğini koruyacaktır.

Tüm operatörler için gizli numara engelleme işlemleri için iphone telefonlarınız üzerinden nasıl sağlanacağını anlattık. iPhone arayan numara gözükmüyor çıkmıyor işlemleri için aklınıza soru işareti bırakan bir nokta varsa bizimle yorumdan iletişime geçebilirsiniz.

 

iPhone arayan numara gözükmüyor çıkmıyor, iphone arayan numara yok, iphone arayan numara gözükmüyor, iphone arayan numara çıkmıyor, iphone arayan yok, iphone numarasız aranmasın

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here