Paylaş

iPhone arama kapanıyor sistem hatası alıyorum. Telefonunuzda arama yapmaya çalıştığınızda hata alıyorsanız çözümü için en kolay yolu anlatacağız.

Telefonlarımızda arama yaparken çeşitli hatalarla karşılaşabiliyoruz. iPhone telefonlarınızda çok sık bu sorunlarla karşılaşmıyor olsanız bile arada bir siz de sorun yaşayabilirsiniz. Konuşma içerisindeyken ya da arama sırada ‘’! Sistem Arama hatası’’ şeklinde bir uyarı alınabiliyor. Gelen hatanın ne olduğunu ve bu hata sonrasında nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini anlatımını gerçekleştireceğiz. Normal şartlarda gelen uyarının karşı tarafla ilgisi olmadığını bilmeniz gerekiyor. Karşı taraf aramayı karşılaşamaz ya da meşgule alırsa, zaten böyle bir uyarı ekranınıza gelmez. Apple firmasının üretimini sağlamış olduğu iPhone telefonlarında yaşadığınız bu sorunu hangi yollarla gidereceğimize beraber bakacağız. Hazırsanız eğer işlemlerimize başlayabiliriz. Bu aşamada sizden tek isteğimiz bahsettiğimiz ayarları söylediğimiz şekilde işleme koymak olacaktır.

iPhone arama kapanıyor sistem hatası alıyorum

iPhone sistem hatası alıyorum, iphone arama hatası veriyor, iphone arama hatası sorunu giderme, iphone aramada hata veriyor tekrar arama yapmama izin vermiyor, iphone sistem hatası sorununu gideremiyorum, iphone telefonumda arama hatası gitmiyor. Yapmış olduğunuz aramada meydana gelen bu hatanın en basit yolla nasıl çözüme kavuşacağınızı inceleyeceğiz.

iPhone sistem arama hatası

Ayarlara başlamadan önce ilk bilmeniz gereken; Yapmış olduğunu görüşmenin 1 saat sonunda otomatik olarak sona ereceğidir. Arkadaşımız, akrabamız ya da sevdiğimizle yaptığımız bir görüşme 1 saati bulduğu an görüşme istemsiz şekilde sonlandırılıyor. Bu ne sizle alakalı ne de karşı tarafla ilgilidir. Görüşme sonlandığında iPhone telefonunuzu ekranına ‘’! Sistem Arama hatası’’ böyle bir uyarı gelebilir. Ancak böyle bir sorun yaşamanıza rağmen bir uyarı alıyorsanız onun nedenini kontrol edeceğiz.

iPhone arama kapanıyor sistem hatası alıyorum

iPhone sistem arama hatasının gelme nedenleri;

 • 1 saatlik süre dilimini doldurduğunuzda
 • Saat ve tarihinizin yanlış olması
 • Operatör kaynaklı anlık bağlantınızın kesilmesi
 • Sim kartınızın yuvaya tam oturmamasından
 • Telefonunuzun anlık hata almasından kaynaklı olarak ‘’! Sistem Arama hatası’’ karşınıza gelebilir.
iPhone arama kapanıyor sistem hatası alıyorum

iPhone arama hatası çözümü için yapılması gerekenler;

 • Telefonunuzu uçak modunda unutmuş olabilirsiniz. Kapatıp yeniden açalım.
 • Telefonunuzun yazılım güncelleme alanına gelerek güncelleme varsa güncelleyelim.
 • Bağlı olduğunuz operatör ayarlarını kontrol edelim.
 • GSM operatörünüzle iletişim geçelim.
 • Yanınızda farklı bir telefon varsa ona takarak deneme yapalım.
 • Cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlayalım.
 • Son olarak yine sorununuz giderilmediyse, yedeklerinizi alarak sıfırlamayı yapalım.

iPhone ‘’! Sistem Arama hatası’’ çözümünü yukarıda yapılan işlemlerle birlikte gidermiş olmanız gerekiyor. Sorun devam ediyorsa, cihazın garantisi varsa eğer servisle görüşme yapmanız gerekiyor. iPhone telefonunuzda farklı bir hata varsa bize yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here