Paylaş

Merhabalar, bugün sizlere iPhone arama bekletme açma nasıl yapılır konusu için neler yapmanız gerektiğini ayrıntılı şekilde sunacağız.

iPhone arama bekletme açma işlemlerini daha öncesinde hiç sağlamadıysanız bu işlemler nasıl yapılır yazımız içerisinde anlatacağız. Telefonunuzda biri sizi aradığınızda direk meşgul olarak çalmasın istiyorsanız adımlarınızı birlikte kontrol edeceğiz.

Telefon kullanımı size gör değişkenlik göstermektedir. Yani siz iPhone kullanıyorken başka bir arkadaşınız Android işletim sistemli bir telefon kullanabilir. iPhone telefonunuzun ayarlarını daha öncesinde hiç kurcalama yapmadıysanız eğer arama bekletmeyi nereden açacağınızı bilmiyorsunuzdur. Misal biriyle konuşurken bir diğer arama gelmesin istiyorsanız bu durumda arama bekletmeyi kapatın. Ama biri ile konuşurken telefonunuz da o aramayı da görmek istiyorsanız bu durumda özelliği aktif hale getirmelisiniz. iPhone arama bekletme açma nasıl yapılır diyorsanız eğer doğru yerdesiniz. Hazırsanız eğer işlemlerimize başlayabiliriz.

iPhone arama bekletme açma işlemi

iphone arama bekletme açma

Telefonunuz doğrudan meşgul çalmasın istiyorsanız iPhone arama bekletme açma işlemlerine başvurmalısınız. Nasıl olduğuna hadi gelin birlikte bakalım.

  • İlk olarak telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölümüne girin.
  • Daha sonrasında ise ‘’Telefon’’ bölümüne tıklayın.
  • Telefon alanına tıkladığınızda önünüze birden fazla seçenek gelmiş olması lazım.
  • Bu seçenekler içerisinde ‘’Arama bekletme’’ yazısına dokunun.
  • Muhtemel arama bekletme kapalı görünüyordur. Sağa doğru kaydırıp arama bekletmeyi aktif hale getirebilirsiniz.
  • Ayarları belirttiğimiz şekilde yaptıktan sonra artık biri sizi aradığında telefonunuz meşgul çalmayacaktır.
  • Birisi size seni aradım ama telefonum kapalıydı diyorsa bilin ki arama bekletme kapalıdır.
  • iPhone telefon kullanıyorsanız yukarıdaki işlemleri dikkate almalısınız.
  • Diyelim ki ayarlarınızı belirttiğimiz şekilde yaptınız ancak otomatik olarak kendini kapatıyor.
  • O zaman cihazınızı güncelleyin. Olmaz ise bir kere kapatıp açıp tekrar deneyin.

Yukarıda kaleme almış olduğumuz yazımızda iPhone arama bekletme açma nasıl yapılır konusuna değindik. Bundan sonrasında siz de bu yolu takip ederek sorununuzu giderebilirsiniz. iPhone telefonunuz ile ilgili farklı bir ayarı merak ediyorsanız eğer bunu da bizlere yorumdan ulaştırabilirsiniz. İlettiğiniz bilgilerin cevabını ise yine yorum alanından bulabileceksiniz. Umarım yazımız sizin için faydalı olmuştur.

iphone arama bekletme açma nasıl yapılır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here