Paylaş

iPhone apple store uygulama güncellemeleri kapatma. İphone telefonunuzda otomatik uygulama güncellemelerini nasıl kapatılacağını konu aldık.

İphone cihazlarında telefonlarınıza Apple store üzerinden indirmiş olduğunuz uygulamaların kendiliğinden güncellemeye gitmesi bazen sorun çıkartabilmektedir. Mobil veri bağlantınızdan da internet götüren güncellemeler de önüne geçebilmek için otomatik güncellemeleri kapatmanız gerekiyor. Ama güncellemeleri mobil veriye kapalı hale getirebilirsiniz. Güncellemeler mobil veriye kapalı durumdayken sadece kablosuz ağa bağlandığınız da otomatik olarak devreye girecektir. Buna rağmen hiçbir şekilde uygulamaların güncellemeye gitmesini kendiliğinden istemiyorsanız her iki ayarı da kapalı hale getirebilirsiniz. İphone telefon kullanıcıları bu ayarların zaten nereden yapıldığı bilse de siz yeni yeni kullanmaya başlıyorsanız belirtilen ayarlardan kolay bir şekilde otomatik güncellemeleri kapalı hale getirebilirsiniz. Şimdi siz de hazırsanız ayarlarımızın hangi yollardan işleme koyulacağına birlikte göz atalım.

iPhone apple store uygulama güncellemeleri kapatma

İphone apple store güncellemeler kapatma, apple store hücresel veriyi kapatma, apple store uygulama güncellenmesin, apple store güncellemeyi yapmasın, iphone uygulama güncellemeleri kapatma, iphone oto güncelleme yapmasın. İndirilen uygulamaların hem kablosuz ağa bağlıyken hem de mobil veriye bağlıyken yapılmasını istemiyorsanız bu durumda ayarların telefon içerisinden kapatılmasına gitmelisiniz.

iPhone uygulama güncellemeleri nasıl kapatılır

Güncellemeler otomatik olarak hem hücresel veriye bağlıyken hem de kablosu ağa bağlıyken uygulamalar için devreye giriyorsa bunu kapatabilmek sizin elinizdeki bir işlemdir.

iPhone apple store uygulama güncellemeleri kapatma, apple store hücresel veriyi kapatma, iphone uygulama güncellemeleri kapanmıyor, iphone uygulamalar güncellenmesin, apple store güncellemeleri iptal etme, apple store güncellemeleri kapatma

İlk olarak ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş yaptıktan sonra üst alanda adınızı ve soy isminizin olduğu bölüme tıklıyoruz. Buraya girdikten sonra da aşağıda bulunan ‘’iTunes ve App store’’ alanına erişim gerçekleştiriyoruz. Gelecek olan ekranda ‘’Güncelleme’’ yazısının karşısındaki kutucuk aktif ise sola kaydırıp kapalı konuma getirelim.

Kapattığınız işlem sonrasında alt tarafta da bulunan ‘’Hücresel veri’yi kullan’’ kısmını da kapalı hale getirebilirsiniz. Ama siz kablosuzda iken otomatik güncellemeler devreye girsin istiyorsanız güncellemeyi açıp ‘’Hücresel veri’yi kullan’’ alanını kapalı hale getirdiğinizde mobile bağlıyken internetinizde herhangi bir kesinti meydana gelmeyecektir.

iPhone apple store uygulama güncellemeleri kapatma isteyen kullanıcılar için iphone telefonları içerisinde nereye giriş yapacaklarını kapsamlı bir şekilde anlatmış bulunuyoruz. Ayarlar esnasında takıldığınız ya da sorun ile karşılaştığınız bir yer varsa bize bunu yorumdan iletebilirsiniz.

iPhone apple store uygulama güncellemeleri kapatma, apple store hücresel veriyi kapatma, iphone uygulama güncellemeleri kapanmıyor, iphone uygulamalar güncellenmesin, apple store güncellemeleri iptal etme, apple store güncellemeleri kapatmaiPhone apple store uygulama güncellemeleri kapatma, apple store hücresel veriyi kapatma, iphone uygulama güncellemeleri kapanmıyor, iphone uygulamalar güncellenmesin, apple store güncellemeleri iptal etme, apple store güncellemeleri kapatma  iPhone apple store uygulama güncellemeleri kapatma, apple store hücresel veriyi kapatma, iphone uygulama güncellemeleri kapanmıyor, iphone uygulamalar güncellenmesin, apple store güncellemeleri iptal etme, apple store güncellemeleri kapatma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here