Paylaş

iphone ağlara katılmadan soru kapatma. İphone wifiye otomatik olarak bağlanmıyor ve her seferinde şifre soruyorsa çözüme ilişkin bilgileri sunacağız.

Normal şartlarda wi-fi ağına telefonunuzdan bir kez bağlantı kurulması durumunda ikinci bir kez sormadan direk bağlantıyı kurmaktadır. Evinizde, iş yerinizde ya da gittiğiniz herhangi bir mekan da şifreyi bir kere girmeniz halinde tekrarı şifre istememektedir. İphone telefonlarda, bilgisayarlarda, android işletim sistemli telefon ve tabletlerde de bu şekilde ilerleme yapmaktadır. Bağlandığınız wifi ağının şifresinin değişmediği süre içerisinde siz o ağa otomatik olarak bağlanırsınız. Lakin iphone telefon kullanan kişiler ağa otomatik bağlanmadığını her seferinde şifre girmek zorunda kaldıklarını dile getiren kullanıcılarda bulunmaktadır. Bunun nedeni ağlara katılmadan sor özelliğinin kullanım yapmış olduğunu telefonda aktif olmasıyla alakalıdır. Yaşanan bu sorunun ortadan kalkması için bu özelliğin tekrardan kapalı hale gelmesi gerekiyor.

iphone ağlara katılmadan soru kapatma

İphone wifiye bağlanırken şifre sormasın, iphone wifiye otomatik bağlanmıyor, iphone telefonum wifiye bağlanırken her defasında şifre soruyor, iphone ağlara katılmadan soru nereden kapatabilirim, iphone wifi otomatik bağlanma ayarları. Telefonumuzu bir ağa bağlandıktan sonra tekrar şifre istemeden otomatik bağlantı kurabilmesi için gereken adım ağlara katılmada sorun kapalı hale getirilmesinden geçmektedir.

iphone wifiye otomatik bağlanmıyor

İlgili ayarın kapalı hale getirilebilmesi için ise öncelikli olarak telefonumuzun menü ekranından Ayarlar kısmına girişimizi gerçekleştiriyoruz. Bu alana erişim yaptıktan sonra Wi-fi yazan bölmeye tıklıyoruz. Beraberinde gelen ekranında alt alanında ağlara katılmada sor sekmesinin faal durumda olduğunu görmeniz gerekiyor. Aktif olan bu yerin tekrar kapalı konum gelmesi için yapmanız gereken tikin sola doğru kaydırmak olacaktır.

iphone ağlara katılmadan soru kapatma, iphone ağa otomatik bağlanmıyor, iphone wifiye otomatik bağlanmıyor, iphone wifiye otomatik girmiyor, iphone ağa katılmadan sor nasıl kapatılır, iphone wifiye bağlanırken şifre soruyor

Wi-fi bağlantısının otomatik olarak bağlanabilmesi adına yaptığınız bu ayar sonrasında bundan böyle otomatik olarak bağlantının gelmesi gerekiyor. Bağlantı kurarken hala daha şifre soruyorsa bunun tek bir nedeni vardır. O da sizin bağlantıyı kurmaya çalıştığınız ağın wifi şifresinin sizin haberiniz olmadan değiştirilmesiyle alakalıdır.

iphone ağlara katılmadan soru kapatma, iphone ağa otomatik bağlanmıyor, iphone wifiye otomatik bağlanmıyor, iphone wifiye otomatik girmiyor, iphone ağa katılmadan sor nasıl kapatılır, iphone wifiye bağlanırken şifre soruyor

Böyle bir değişiklik söz konusu değilse bu yapılan işlemler sonrasında telefonu bir kere kapatıp açarak aynı yere gelip yaptığınız ayarların devreye girip girmediğini kontrol etmenizdir. İlgili ayarlarla alakalı merak ettiğiniz ya da üzerine eklemek istediğiniz bir yer varsa bunu yorumdan bizlere aktarabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here