Paylaş

iphone ağ ayarlarını sıfırlama wifiye bağlanmıyor. İphone telefonunuz internete bağlanmıyorsa bu durumda kontrol edilmesi gereken ayarları anlatacağız.

Akıllı telefonlarımız da bazı dönemlerde durduk yere internete bağlanmama sorunu meydana gelmektedir.  Telefonunuz wi-fiye bağlanmadığı süre dilimi içerisinde ilk olarak yapılması gereken işlem modem bağlantılarını kontrol etmenizdir. Modem üzerinde wlan ışığı yanmıyorsa modem arızalıdır.  Haricinde modeminizin ayarlarını yapabilmek için web sitemiz de tüm modemlerin marka ve modelleri yer almaktadır. O marka ve modellerine göre işlemlerinizi sağlayabilirsiniz. Bu ayarlar yaptıktan sonra bütün telefonlar internete girebiliyor sizin telefonunuz girmiyorsa modemin içerisinde güvenlik seviyesi ”WPA2-PSK” olarak ayarlanmalıdır. Bu ayarı da tam olarak yaptıktan sonra hala daha sorun varsa ve bu sorun sadece sizin iphone telefonunuz ile alakalı ise bu durumda telefonunuzun ayarlarının yapılandırılması gereklidir. Modem de var olan tüm ayarları yaptığımızdan eminseniz bu durumda telefon ayarları için yapılması gerekenlere birlikte bakacağız.

iphone ağ ayarlarını sıfırlama wifiye bağlanmıyor

İphone internete bağlanmıyor, iphone wifiye bağlanmıyor, iphone internete girmiyor, iphone ağ ayarını sıfırlama, iphone wifiye neden girmiyor, iphone internete niye girmiyor, iphone telefonum internete girmiyor, tüm telefonlar wifiye bağlanıyor ancak iphone telefonum wifiye bağlanmıyor, iphone wifi sorunum nasıl giderilir? İphone marka telefonunuzu modeminizin wi-fisine bağlanmıyorsa yukarıda belirtilen modem ayarları yapıldıysa bu durumda kontrollerimizi aşağıdaki şekilde yapıp sorunu gidereceğiz.

iphone wifiye bağlanmıyor

Modem kontrolleri ve ayarlarını yaptıktan sonra sorun olmamasına rağmen bir anda kendi telefonunuz dan internete girememe sorunu ile karşı karşıya kalırsanız bu durumda ağ ayarlarının sıfırlanmasını denemelisiniz. Ağ ayarları nasıl sıfırlanır bunu merak ediyorsanız onu da yazı içerisinde sizlere sunumunu sağlayacağız.

  1. Telefonumuzun menü ekranında var olan ”Ayarlar” kısmına erişim sağlıyoruz.
  2. Bununla birlikte ”Genel” kısmına giriş yapıyoruz.
  3. Açılan ekranın sonunda ”Sıfırla” seçeneğini göreceksiniz.
  4. Buraya giriş işlemi gerçekleştirdikten sonra ”Ağ ayarlarını sıfırla” ikonuna tıklıyoruz.
  5. Ağ ayarlarını sıfırla dedikten sonra sorun giderilmiş olacaktır.
  6. Telefon kısa süreliğine kapanıp açılacaktır. Bu işlem sonrasında wi-fi şifresini tekrar girdikten sonra wi-fi ağına bağlanmış olacaktır.

Yapılan işlem aşamaları sonrasında iphone ağ ayarlarını sıfırlama wifiye bağlanmıyor sorunumuz giderilerek internetimize tekrar kavuşmuş olacağız.

iphone ağ ayarlarını sıfırlama wifiye bağlanmıyor, iphone wifiye bağlanmıyor, iphone internete girmiyor, iphone wifiye girmiyor, iphone ağ ayarı sıfırlanmıyor, iphone internet gelmiyor

iphone ağ ayarlarını sıfırlama wifiye bağlanmıyor, iphone wifiye bağlanmıyor, iphone internete girmiyor, iphone wifiye girmiyor, iphone ağ ayarı sıfırlanmıyor, iphone internet gelmiyor iphone ağ ayarlarını sıfırlama wifiye bağlanmıyor, iphone wifiye bağlanmıyor, iphone internete girmiyor, iphone wifiye girmiyor, iphone ağ ayarı sıfırlanmıyor, iphone internet gelmiyoriphone ağ ayarlarını sıfırlama wifiye bağlanmıyor, iphone wifiye bağlanmıyor, iphone internete girmiyor, iphone wifiye girmiyor, iphone ağ ayarı sıfırlanmıyor, iphone internet gelmiyor

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here