Paylaş

iphone acil sos nedir ne işe yarar nasıl kullanılır ? İphone telefonlarında acil sos ile ilgili merak edilenler için yazımızı hazırlamış bulunuyoruz.

Teknoloji noktasında çağ açan Apple servisinin ürettiği cihazlarda bir o kadar kaliteledir. İphone telefonların içerisinde var olan Acil sos özelliği ile birlikte acil numaralar 112, 155, 110 ya da bu alana eklenmiş olan kişi otomatik olarak aranmaktadır. Başımıza bir anda bir kaza ya da olay ansızın gelebilmektedir. Böyle durumlarda ise telefonda konuşabilecek durumumuz olmamaktadır. Zor bir durumdayken arkadaşlarımıza ya da acil numaralara ulaşımın sağlanabilmesi için telefonumuzun güç tuşuna 5 kez basmanız halinde belirlenen numaraların araması gerçekleştirilecektir. Tabi bu yapılan arama sonrasında da şayet sonlandırma işlemleri sağlanmaz ise de belirlenmiş olan numaraya bulunduğunuz yerin konum bilgilendirmesi otomatik olarak gitmektedir. İphone cihazlarında var olan bu özelliğin var oluşu bir çok kullanıcıyı iphone kullanmaya itmektedir. Uygulamayı açmak veya çalıştırmak isteyen kişilerin de bu işlemleri nasıl sağlayacağını kaleme alacağız.

iphone acil sos nedir ne işe yarar nasıl kullanılır

iphone acil sos nedir?, iphone acil sos nasıl çalışır?, iphone acil sos kişi ekleme, iphone acil sos kişi çıkarma, iphone acil sos nasıl kullanılır?, iphone acil sos ne işe yarar, iphone acil sos ayarları, iphone acil sos ayarlar. İphone acil aramalarının yapılabilmesi için bunları nereden aktif hale getireceğinizi, nasıl çalıştırabileceğinizi konu almış bulunuyoruz. Belirlediğimiz işlem ayarları sonrasında acil aramalara hem kişi eklemesi yapabilirsiniz. Hemde buna bağlı olacak şekilde nasıl çalıştığını öğrenmiş olacaksınız.

iphone acil sos nasıl çalışır

İphone telefonumuz da acil sos ayarlarının çalışması ve buna bağlı kişi ekleme işlemlerinin yapılabilmesi için ”Ayarlar” alanına giriyoruz. Ayarlar kısmına girdikten sonra ”Acil sos” seçeneğini göreceksiniz. Bu kısma giriş yapıyoruz. Gelecek olan ekranda size bağlı olan bilgilerinizin giriş işlemlerini sağlıyoruz.

Ardından acil numaradan arama işlemi yapmak için kişi eklemelerine var olan kişilerin eklemelerini yapıyoruz. Bir den fazla kişi eklemesi yapabileceğiniz bu alanda ”Düzenle” alanına tıklayarak kişi eklemesi ya da kişi çıkarması yapabildiğinizi de sizlere belirtmemiz de fayda bulunmaktadır.

Özelliğin devreye giriş işlemi için güç tuşuna 5 kez basıp çekmeniz yeterli olmaktadır. Zaten bunu yazımızın başında da sizlere sunumunu sağlamıştık. İyi gezintiler dilerim.

iphone acil sos nedir ne işe yarar nasıl kullanılır, iphone acil sos nasıl çalışır, acil sos nedir, acil sos ne işe yarar, acil sos çalışmıyor,iphone acil arama

iphone acil sos nedir ne işe yarar nasıl kullanılır, iphone acil sos nasıl çalışır, acil sos nedir, acil sos ne işe yarar, acil sos çalışmıyor,iphone acil aramaiphone acil sos nedir ne işe yarar nasıl kullanılır, iphone acil sos nasıl çalışır, acil sos nedir, acil sos ne işe yarar, acil sos çalışmıyor,iphone acil arama

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here