iPhone 8 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır Detaylı olarak anlatarak, iPhone X, iPhone 8 plus için ekran görüntüsü alma işlemleri için bilgileri paylaşacağız

Teknoloji devi Apple servisinin yeni çıkarmış olduğu ürünlerden biri olan iPhone 8 cihazıyla ilgili olarak ekran resminin nasıl alınacağı konusunda sürekli sorular gelmektedir. Bu sorularınıza cevap olarak gerekli araştırmaları siz değerli makale okurlarımız için sağladık. Apple düşkünleri için çıkan yeni ürün ile alakalı olarak ekran resminin nasıl alacağınızı sizlerle paylaşacağız,

Aklınıza takılan her türlü sorun ve talepleriniz ile ilgili de Buraya tıklayıp destek alabileceksiniz.

iPhone 8 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır Detaylı

iphone 8 ekran görüntüsü, ekran görüntüsü alma, ekranı kopyalama, iphone ekran fotoğrafı alma, ekran resmi alma, iphone 8 ekran resmi alma

Eğer bilinçli ve devamlı bir iPhone kullanıcısı iseniz yeni alınan cihazınızdan ekran görüntüsünün nasıl alınacağına ilişkin bilgiyi rahatlıkla görebilirsiniz. Ancak yeni çıkarılan iPhone 8, iPhone 8 Plus ya da iPhone X cihazlarınız ile ilgili ekran görüntüsünün nasıl alacağınızı sizlerle paylaşımını gerçekleştireceğiz.

Ekran Görüntüsü Alma

  • Öncelikle aldığınız iPhone 8 cihazınızın orta alanında Home ”Menü” tuşu yer almaktadır. Bu tuşa basılı tutarak daha sonrasında ekranınızın sağ tarafında bulunan Güç(Açma) tuşuna basılı tutarak ekran görüntüsünü alabileceksiniz. Alınan ekran görüntüsü otomatik olarak cihazınızın Fotoğraflar bölümüne aktarılacaktır. Eğer bu işlemleri sağladığınızda ekran görüntüsü alamıyorsanız muhtemelen olarak bu iki tuştan birinin hasarlı olabilir.
  • Ancak yapacağınız işlem ile ilgili eğer telefon tuşlarında bir sorun yok ise sorunsuz bir şekilde bahsedilen bir biçimde kullanım gerçekleştirebilirsiniz.

Örneğin arkadaşlarınızla sosyal medya hesaplarınız olan Twitter, Facebook, gibi kanallar üzerinden görüşme sağlıyorsunuz. Bu görüşmelerin ekran görüntüsünü ya da hoşunuza giden bir durumun ekran görüntüsünü almak istiyorsunuz. Bu işlem sonrasında ekran resmini alıp dilediğiniz arkadaşınıza ekran görüntüsünü atabilirsiniz.

Genel olarak ekran görüntülerinin paylaşımı noktasında Whatsapp kullanıcıları bu özelliği daha çok kullanmaktadır. İkili ilişkilerde yapılması gerekenler için işlemler sağlanmasına rağmen bu görüntüyü alma noktasında yaşanan sıkıntının bundan sonraki süreç için yaşanmayacağını temelli etmekteyiz. Yeni iPhone kullanıcıları ekran görüntüsünün alma işlemleri hususunda sorunu giderebilirler. Yeni güncelleme olan iOS 11 sürüm güncellemesini yüklemeniz yeterli olacaktır.

Dilerseniz sizler için hazırlamış olduğumuz Tenda D301 Modem Kurulumu Resimli Anlatım makalemizi inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz