Paylaş

Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda iPhone 6s formatlama resetleme işlemlerinizi nasıl sağlayacağınızı ayrıntılı şekilde anlatacağız.

Kullanımı gerçekleştirdiğimiz telefonlarımızda bazen donanımsal değil de teknik sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Buna Apple firmasının üretimini sağlamış olduğunuz iPhone cihazlarını da dahil edebiliriz. iPhone 6s formatlama resetleme işlemleri ise bu teknik sıkıntıların önüne geçebilecek en hızlı yöntemlerden birisidir.

  • Daha önce hep Android işletim sistemli telefonlar kullandıysanız eğer iPhone telefonunuzda bu ayarın nereden yapıldığını tam olarak bilemeyebilirsiniz.
  • Bizde ilgili işlemlerin nasıl sağlanacağı konusunda sizleri bilgilendirerek probleminizi çözüme kavuşturacağız.

iPhone 6s formatlama resetleme

iPhone 6s

iPhone 6s cihazınızın sıfırlama işlemlerine başlamadan önce mutlaka ama mutlaka cihazınızdaki yedekleri alın. Yedeklerinizin alınması ile birlikte sıfırlama işlemleriniz için telefonunuzun şarj yüzdesinin %70’in üzerinde olmasına dikkat edin. Tüm bu koşulları tamamladıktan sonra sıfırlama ayarlarına başlayabilirsiniz.

Sıfırlama işlemleriniz için telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ alanına giriş gerçekleştirin. Oradan da ‘’Genel’’ kısmına dokunarak açılan ekranı aşağıya doğru kaydırıp gelen ekranda ‘’Sıfırla’’ butonuna tıklayın. Sıfırla işlemlerini ister tümüyle yaparsınız, isterseniz de istediğiniz bir yerden sıfırlama işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.

Yani cihazın sıfırlama ayarlarını işleme aldıktan sonra cihaz yeniden açıldığında teknik manada yaşamış olduğunuz sorunda otomatik olarak ortadan kalkacaktır. Şayet problem giderilmedi hala daha sıkıntı devam ediyorsa bunun farklı bir nedeni olabilir. Bu donanımsal kaynaklı ise cihazın garanti servisine gönderilmesi gerekiyor. Lakin benim cihazımın garantisi bitti diyorsanız da o halde tanıdığınız bir telefoncuya götürerek sorununuzun giderilmesini isteyebilirsiniz.

iPhone 6s resetleme

iPhone 6s resetleme

iPhone 6s resetleme ayarlarını bahsettiğimiz şekilde işleme koymanız durumunda hiçbir problem yaşamayacağınızı bildirmek isteriz. Lakin şarj yüzdesi ve yedeklemeleri almadan sıfırlamaya girerseniz bu konuda yaşayacağınız sıkıntılardan web sitemiz sorumlu değildir. Tüm bunların dışında sürekli olarak sıfırlamaya girmenize gerek olmayan arızalarda yaşıyor olabilirsiniz.

O yüzden karşılaştığınız her hata sonrasında sıfırlamaya gitmenize gerek bulunmamaktadır. Bizim size tavsiyemiz ilk olarak o sorunun giderilmesini sağlayın. Şayet hiçbir şekilde sorun giderilmez ise en son ihtimal sıfırlamaya gidin. iPhone 6s cihazınızda farklı bir problem yaşarsanız bunu bize yorumdan iletin.

iPhone 6s formatlama resetleme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here