Merhaba arkadaşlar, yayına verdiğimiz bu makalemizde iPhone 13 Pro format atma ve sıfırlama ayarları noktasında size bilgi vereceğiz.

Telefonunuzda donma ve kasmalar meydana geldiyse ve sırf bundan dolayı artık telefonunuzu kullanmamak istiyorsanız böyle bir işlem yapmanız gerek bulunmamaktadır. Vereceğimiz bilgiler ışığında iPhone 13 pro format atma ve sıfırlama aşamalarını sizde artık öğrenmiş olacaksınız.

  • Ayarları öğrendikten sonra sizde aynı marka ve modele bağlı telefon kullanan arkadaşlarınızda karşılaştığınız sorunlar sonucunda direk olarak müdahale de bulunabileceksiniz.
  • Ben hazırım diyorsanız eğer ayarların nereden ve nasıl sağlanacağı konusunda işlemlerimize göz gezdirebiliriz.

iPhone 13 Pro format atma ve sıfırlama

iPhone 13 Pro
  1. iPhone 13 Pro format atma

Sorun yaşamakta  olduğunuz Cep Telefonunuzun sıfırlama işlemlerine başlamadan önce mutlaka ama mutlaka cihazınızdaki yedekleri alın. Yedeklerinizin alınması ile birlikte sıfırlama işlemleriniz için telefonunuzun şarj yüzdesinin %70’in üzerinde olmasına dikkat edin. Tüm bu koşulları tamamladıktan sonra sıfırlama ayarlarına başlayabilirsiniz.

Sıfırlama işlemleriniz için telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ alanına giriş gerçekleştirin. Oradan da ‘’Genel’’ kısmına dokunarak açılan ekranı aşağıya doğru kaydırıp gelen ekranda ‘’Sıfırla’’ butonuna tıklayın. Sıfırla işlemlerini ister tümüyle yaparsınız, isterseniz de istediğiniz bir yerden sıfırlama işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.

Yani cihazın sıfırlama ayarlarını işleme aldıktan sonra cihaz yeniden açıldığında teknik manada yaşamış olduğunuz sorunda otomatik olarak ortadan kalkacaktır. Şayet problem giderilmedi hala daha sıkıntı devam ediyorsa bunun farklı bir nedeni olabilir. Bu donanımsal kaynaklı ise cihazın garanti servisine gönderilmesi gerekiyor. Lakin benim cihazımın garantisi bitti diyorsanız da o halde tanıdığınız bir telefoncuya götürerek sorununuzun giderilmesini isteyebilirsiniz.

  1. iPhone 13 Pro sıfırlama

Bir diğer sıfırlama yöntemi ise bilgisayarınıza iTunes indirin. Programı indirdikten sonra kurulumunuzu gerçekleştiriniz. Kurulum işlemleri tamamlandıktan sonra ilgili bilgisayarınızda programı çalıştırınız. Ardından ise telefonunuzu kapalı konuma getiririniz.

Beraberinde ise telefonunuzun sesi azaltma ve açma (Power) tuşlarına aynı anda basılı tutmanız gerekmektedir. Ve bu işlem ile birlikte telefonunuzun USB kablosu ile birlikte bilgisayarınıza bağlamasını sağlayınız. Daha sonra ise telefonunuzun ekranında ‘’iTunes’’ ibaresi gelene kadar basmaya devam etmeniz gerekmektedir.

İtunes telefonunuzu geri yüklemesi için ‘’Geri yükle’’ ibaresi gelecektir. Gerçekleştirilen ayarlar neticesinde başlat demenizle birlikte sıfırlama işlemleri başlatılmış olacaktır. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorum alanından bildirebilirsiniz.

iPhone 13 Pro format atma
iPhone 13 Pro sıfırlama

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz