Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda iPhone 12 Mini format atma ve sıfırlama konusunda destek vereceğiz.

İndirmiş olduğunuz uygulama ve programlardan kaynaklanan nedenlerden ötürü sorunlar ve hatalar meydana gelebilmektedir. Haliyle en sağlıklı yöntem fabrika ayarlarına geri göndermektedir. iPhone 12 Mini format atma ve sıfırlama aşamaları için izlenecek tüm yolları sizinle paylaşacağız.

  • Telefon verilerinizin gitmemesi için hangi yolların izlenmesi gerektiğine dair tüm detay bilgilerini sizinle paylaşıyor olacağız.
  • Sizden istediğimiz alınması gereken önlemlerle birlikte ilerleme sağlamanız olacaktır.

iPhone 12 Mini format atma ve sıfırlama

iPhone 12 Mini
  1. iPhone 12 Mini format atma

Kullanıyor olduğunuz Cep Telefonunuzun sıfırlama işlemlerine başlamadan önce mutlaka ama mutlaka cihazınızdaki yedekleri alın. Yedeklerinizin alınması ile birlikte sıfırlama işlemleriniz için telefonunuzun şarj yüzdesinin %70’in üzerinde olmasına dikkat edin. Tüm bu koşulları tamamladıktan sonra sıfırlama ayarlarına başlayabilirsiniz.

Sıfırlama işlemleriniz için telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ alanına giriş gerçekleştirin. Oradan da ‘’Genel’’ kısmına dokunarak açılan ekranı aşağıya doğru kaydırıp gelen ekranda ‘’Sıfırla’’ butonuna tıklayın. Sıfırla işlemlerini ister tümüyle yaparsınız, isterseniz de istediğiniz bir yerden sıfırlama işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.

Yani cihazın sıfırlama ayarlarını işleme aldıktan sonra cihaz yeniden açıldığında teknik manada yaşamış olduğunuz sorunda otomatik olarak ortadan kalkacaktır. Şayet problem giderilmedi hala daha sıkıntı devam ediyorsa bunun farklı bir nedeni olabilir. Bu donanımsal kaynaklı ise cihazın garanti servisine gönderilmesi gerekiyor. Lakin benim cihazımın garantisi bitti diyorsanız da o halde tanıdığınız bir telefoncuya götürerek sorununuzun giderilmesini isteyebilirsiniz.

  1. iPhone 12 Mini sıfırlama

Bir diğer sıfırlama yöntemi ise bilgisayarınıza iTunes indirin. Programı indirdikten sonra kurulumunuzu gerçekleştiriniz. Kurulum işlemleri tamamlandıktan sonra ilgili bilgisayarınızda programı çalıştırınız. Ardından ise telefonunuzu kapalı konuma getiririniz.

Beraberinde ise telefonunuzun sesi azaltma ve açma (Power) tuşlarına aynı anda basılı tutmanız gerekmektedir. Ve bu işlem ile birlikte telefonunuzun USB kablosu ile birlikte bilgisayarınıza bağlamasını sağlayınız. Daha sonra ise telefonunuzun ekranında ‘’iTunes’’ ibaresi gelene kadar basmaya devam etmeniz gerekmektedir.

İtunes telefonunuzu geri yüklemesi için ‘’Geri yükle’’ ibaresi gelecektir. Gerçekleştirilen ayarlar neticesinde başlat demenizle birlikte sıfırlama işlemleri başlatılmış olacaktır. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorum alanından bildirebilirsiniz.

iPhone 12 Mini format atma
iPhone 12 Mini sıfırlama

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz