Paylaş

Merhabalar, bu yazımızda iPhone 11 format atma nasıl yapılır konusu hakkında bilgi sahibi olabilmeniz için gerekli olan adımları paylaşacağız.

iPhone 11 telefonunuza format atma işlemini daha öncesinde yapmadıysanız nasıl yapılır makalemizde ayrıntılı şekilde anlatacağız. Telefonunuzun performansından memnun olmadığınız taktirde sıfırlama yoluna gidebilirsiniz. Sıfırlama ile ilgili işlemleriniz için ise doğru yerdesiniz.

iPhone 11 cihazınızda tüm cihazlarda olduğu gibi çeşitli sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Örneğin telefonunuzda takılma, yavaşlama ya da donma gibi sorunlar meydana gelebilir. Bu tarz durumlarda telefonunuzun tüm kontrollerini yapıyor olmanıza rağmen giderilmediği taktirde format atma işlemine başvurmanız gerekiyor. Format attıktan sonra telefonunuz ilk aldığınız haline geri dönecektir. Tekrar uygulamalarınızı indirerek kullanımlarınıza başlayabilirsiniz. Bazı anlarda da mecburi olacak şekilde format atmak durumunda kalabiliyoruz. Telefonunuzu sattığınızda içerisinde bilgilerin kalmaması için sıfırlamasını sağlamalısınız. Şimdi gelelim iPhone 11 format atma nasıl yapılır konusuna. Ayarlarınızı işleme koyabilmeniz için yazımızı incelemeniz yeterlidir.

iPhone 11 format atma

iPhone 11 format atma işlemlerinize başlamadan önce telefonunuzun şarjının %70 veya üzerinde olması gerekiyor. Aynı zamanda cihazınızda ki tüm yedeklerinizi de almayı unutmayınız. Bunları yaptıysanız şimdi sıfırlama işlemlerini başlayabilirsiniz.

  • Format atma işlemi için telefonunuzdan ‘’Ayarlar’’ alanına giriş yapın.
  • Oradan da ‘’Genel’’ kısmına dokunun.
  • Açılan sayfada ‘’Sıfırla’’ yazısına tıklayın.
  • Son adımınızda ise ‘’Tüm ayarları sıfırla’’ demeniz durumunda telefonunuzun sıfırlama işlemlerini tamamlamış olacaksınız.
  • Ama siz cihazın tamamen sıfırlanması yerine belli dataların silinmesini istiyorsanız yine telefonunuzdan bu ayarları sağlayabilirsiniz.
iphone 11
  • Tüm içerikleri ve ayarları sil, klavye sözlüğünü, ağ ayarlarını, konum ve gizliliği, ana ekran yerleşimini ve buna bağlı dataları yalnız başına da sıfırlayabilirsiniz.
  • Böylelikle cihazınızı sıfırlamadan bu alanda meydana gelen hatalarınızı çözüme sorunsuz bir şekilde kavuşturmanız mümkündür.

iPhone 11 format atma nasıl yapılır işlemleri ile ilgili yapmanız gereken işlemlerden bahsettik. Siz de artık yukarıdaki işlemleri uygulayarak telefonunuzu sıfırlayabilirsiniz. iPhone 11 ile ilgili format atma dışında merak ettiğiniz farklı sorular varsa bunları bize yorumdan ulaştırabilirsiniz. İyi gezintiler dileriz.

iphone 11 format atma
iPhone 11 format atma nasıl yapılır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here