Paylaş

İnternet servis sağlayıcım değişirse ne olur. İnternetinizi farklı bir alt yapıya geçirdiğinizde bağlantıların gidip gitmeyeceğinizi konu almış bulunuyoruz.

Bilindiği üzere internet artık çağımızın vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Gittiğimiz her mekanda ya da her yerde internetin olup olmadığını soruyoruz. Çoğu kullanıcı internet üzerinde yaşadıkları sıkıntılara anında müdahale yapılmasını beklemektedir. Özellikle internet cafe sahipleri alt yapılarındaki internetin hızlı ve anlık kesilmeler sonunda müdahalelerin de anında olmasına özen göstermektedir. Sürekli internet kesintilerinin yaşanması ya da çekimde sorun oluşması internet servis sağlayıcınızı değiştirmenize neden olacaktır. Servis sağlayıcısının değiştirilmesiyle birlikte modemde ki ayarlarının gidip gitmeyeceğini düşünen kitlede oldukça fazladır. Aslında bu sorunun yanıtı oldukça basittir. Servisin değişmesiyle birlikte size tanımlanan ADSL kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizde otomatik olarak değişime gitmektedir. Değişim sağlandığı içinde bunu hali hazırda kullandığınız modeme entegre etmeniz gerekiyor. Hazırsanız eğer detaylara birlikte bakacağız.

İnternet servis sağlayıcım değişirse ne olur

Servis sağlayıcım değişirse modemde ki bilgiler gider mi, internet servis sağlayıcısı değişince modem sıfırlanır mı, modem ayaları servis sağlayıcısı değiştiğinde gider mi, modeminde ki ayarlar servis değiştirince kaybolur mu. Normal çoğu servis sağlayıcısının kullanım gerçekleştirdiği alt yapı aynıdır. Tek fark ise hizmetin daha kaliteli ve hızlı oluşudur.

internet servisi değişirse modem gider mi

Her anlamda olduğu gibi internet servis sağlayıcılarında da iletişim oldukça önemlidir. Hizmetin kaliteli verilmesi kullanıcıların memnuniyetini her zaman artırmaktadır. Diyelim ki servis sağlayıcınızdan memnun kalmadınız bu durumda ilk yapmanız gereken çevrenizdeki kişilerin hangi internet alt yapısını kullandığını öğrenmek olacaktır.

İnternet servis sağlayıcım değişirse ne olur, internet servi sağlayıcısı değiştirme, servis sağlayıcısında modem ayarları gider mi, servis sağlayıcımı değiştirince ne olur, iss değişince modem ayarları değişir mi, iss değişince ne olur
  • Alt yapılarını öğrendiğiniz ve iyi hizmet aldığına inandığınız bir kişi varsa ona güvenerek onun kullandığı servis sağlayıcısına geçmeniz en tabi hakkınızdır.
  • Geçiş işlemleriyle beraber modemdeki ayarlarda sıfırlanacaktır. Yani sıfırlanmasa bile modemi yeniden kurmanız gerekiyor.
  • Modemin kurulum işlem aşamalarını ise yine aynı şekilde kendiniz yapabilirsiniz.
  • Artık dönem internet dönemi olduğu için modem size interneti sunmasa da telefonunuzdan modemin marka ve modelini yazarak Google üzerinden arama sağlayıp gelen makalelerden kurulum işlemlerini kendinizden sağlayabilirsiniz.
  • İstediğiniz modemin kurulum bilgilerini bizim sitemiz üzerinde de bulabileceğinizi bilmenizi isteriz.
İnternet servis sağlayıcım değişirse ne olur, internet servi sağlayıcısı değiştirme, servis sağlayıcısında modem ayarları gider mi, servis sağlayıcımı değiştirince ne olur, iss değişince modem ayarları değişir mi, iss değişince ne olur

Servis sağlayıcısı değişikliği sonrasında yapılacak işlem ve karşılaşacak sorunlarla alakalı kısaca bilgi vermiş bulunuyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here