Paylaş

instagramda mesaj varmış gibi gözüküyor. İnstagram hesabında dm alanına baktığınızda 1 yazıyor olmasına rağmen gelen giden mesaj olmamasının nedenini anlatacağız.

İnstagram video ve fotoğraf paylaşım merkezi olarak hayatımızda giren uygulamalardan birisidir. Kısa zaman içerisinde inanılmaz kullanıcı kitlesine sahip olan uygulama da dm çılgınlığı mesaj alanına olan ilgiyi de arttırdı. Mesaja gösterilen ilgi arttığından dolayı bu alana getirilen özelliklerinde sayısı fazlalaşmıştır. Görüntülü arama, sesli mesaj gönderimi, resim ve video gönderimlerinin artışıyla beraber dm alanı oldukça popüler hale gelmiş durumdadır. İnstagram hesaplarında takip içerisinde olduğunuz biri size mesaj gönderdiğiniz de bu mesaj direk gelen kutusundaki yerini alacaktır. Yani sizin takip ediyor olduğunuz kişi size mesajı doğrudan gönderebilmektedir. Ama sizin takip etmediğiniz biri size mesaj gönderimi sağladığında mesaj istekler alanına gelmektedir. Dm alanına girdiğinizde sağ üst alanda isteklerinizin olduğu bildirimi görebilirsiniz. Buraya gelen isteği kontrol ettiğinizde 1 istek görünmesine rağmen içerisine girdiğiniz de hiçbir bilginin olmaması ister istemez soru işareti bırakacaktır. Soruna neden olan sebepleri birlikte kontrol edeceğiz.

instagramda mesaj varmış gibi gözüküyor

İnstagramda 1 istek görünüyor ama yok, instagram istek var ama görünmüyor, instagram dm 1 istek gösteriyor girince çıkmıyor, instagram gelen mesaj isteği çıkmıyor, instagram dm de görünen istek karşıma gelmiyor. İnstagram hesabında mesaj isteklerinde 1 görünüyor olmasına karşın giriş yaptığınızda hiçbir mesajın olmamasının sunucularla alakalı olabileceğini bilmeniz gerekiyor.

instagram 1 istek görünüyor ama yok

Sunucu kaynaklı olan bu sorun ilerleyen dönemlerde giderilmesi halinde istekler alanında gelen mesajınızı görebilirsiniz. Lakin isteklere düşen mesajın görünmeme nedeni baktığınız sırada internet bağlantısının olmamasıyla alakalı da olabilir.

instagramda mesaj varmış gibi gözüküyor, instagram istek sorunu, instagram istek var görünüyor, instagram dm 1 istek var gözüküyor, instagram istek var ama yok, instagram dm var ama gözükmüyor
  • Bağlantıları da gözden geçirdiğinizde onunla alakalı da sorun olmuyorsa,
  • Kullanıcı mesajı size attıktan sonra mesajı geri çekip sizi engellemiş olabilir. Bundan dolayı mesajın görünmeme durumuyla karşılaşabilirsiniz.
  • Son olarak hesabınıza gelen güncellemeden kaynaklı sorun yaşama ihtimaliniz olmasından ötürü uygulamayı telefondan kaldırarak yeniden yükleme sağlamanız gereklidir.
  • Yanınızda kontrol edebileceğiniz farklı bir telefon varsa o telefon üzerinden hesabınıza girerek istekler alanındaki mesajın diğer telefondan açılıp açılmadığını kontrol edebilirsiniz.
TAVSİYE YAZI: instagram uyarı mesajı gönderiyor mu

Tüm bu belirtilen işlemler sonrasında yaşanan dm istekler sıkıntınızın giderilmiş olması lazım. Sorun devam ediyorsa bize bunu yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here