Paylaş

instagrama wifiden giriş yapamıyorum olmuyor. Telefon instagrama girmiyor ya da wifideyken instagram çalışmıyorsa yapılması gerekenler haberimizde.

Tüm sosyal medya uygulamaların internet bağlantısıyla çalıştığını söylemek mümkündür. Bulunduğunu alanda wi-fi varsa wi-fi üzerinden ya da mobil veri bağlantınız üzerinden giriş yaparak gezinti sağlayabiliyorsunuz. Facebook, twitter ve instagram haricinde benzeri bir çok uygulama da aynı şekilde çalışmaktadır. Wi-finin var olduğu bir alanda hiç bir kullanıcı mobil verisini açık tutmaz. Doğrudan wi-fi şifresini öğrenerek wi-fi üzerinden bağlantı kurmayı denemektedir. Modem alanı üzerinden alınan internetin veri tabanı yüksek olmasından dolayı videolar ve hikayeler de hızlı bir şekilde yüklenmektedir. İnstagram kullanıcılarının yaşamış oldukları problemlerinden biri ise uygulamanın wi-fiye geçildikten sonra çalışmadığıdır. Yaşanan bu enteresan olay ile ilgili var olan incelemeleri gerçekleştirdik. Yapılan kontrollerin çözüm aşamaları ise yazı içerisinde siz değerli okurlarımıza kapsamlı bir şekilde aktaracağız.

instagrama wifiden giriş yapamıyorum olmuyor

İnstagram wifiden çalışmıyor, instagrama wifiden giremiyorum, telefondan instagrama girmiyor, instagram wifi olmadan çalışmıyor, instagrama wifiden neden giremiyorum, wifiden instagram giriş olmuyor, wifiye bağlıyım ancak instagram açılmıyor. Eviniz de ya da ofisinizdeki wifiye bağlantı kurduğunuz da instagram açılmıyorsa bu durumda ilk kontrol edilmesi gereken cihaz modem olacaktır. Tüm herkesin bağlanmasına rağmen siz bağlı değilseniz bile modemi hemen kapatıp açmalısınız. Bir çok kullanıcı bu işlem ardından wifiden instagrama bağlandığını belirtmektedir. Ama diyelim ki modemde sorun yok fakat siz hesabınıza erişim sağlayamıyorsunuz. O halde aşağıdaki işlem aşamaları oldukça işinizi görecektir.

instagram wifiden çalışmıyor

Modem bağlantılarında herhangi bir sorun olmamasına rağmen wifiye bağlantı kurduğunuz da hesabınıza giriş yapamıyorsanız strese hemen girmeyelim. Çünkü modem haricinde bir de sizin telefonunuzun ayarlarının kontrol edilmesi gerekiyor. Tabi bu yazımız da hem android hem de iphone kullanıcıları için telefon içerisinde nelerin gerekli olduğuna bakacağız.

instagrama wifiden giriş yapamıyorum olmuyor, telefondan instagrama giremiyorum, instagram wifiden çalışmıyor, instagrama wifiden giremiyorum, instagrama wifiden bağlanmıyor, instagrama wifiden girmiyor

Android telefonundan instagrama giremiyorsanız;

  • Telefonunuzun içerisinden sırasıyla ”Ayarlar>Wifi>Kablosuz ağ adınızın üzerine basılı tutuyoruz>Ağ yapısını değiştir>Gelişmiş seçenekleri göster alanına giriş yapıyoruz.
  • Bunun sonrasında sayfayı aşağıya doğru çekerek DHCP kısmına Statik IP olarak değiştiriyoruz.
  • Gelen ekrana İP Ve DNS gireceğiniz bir alan gelecektir. DNS alanına (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) kaydediyoruz.
  • Ayarları sağladıktan sonra instagram uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemesini sağladığınız da sorun giderilmiş olacaktır.

İphone telefonundan instagrama giremiyorsanız;

  • iPhone telefonlarda wifiden instagram giremiyorsanız sırasıyla; Ayarlar>Wifi>Bağlı olduğunuz ağın yanındaki (i) işaretine tıklıyoruz.
  • Sonrasında gelen ekranın altında ”DNS’i Ayarla” yazacak buraya giriyoruz.
  • Elle yazan alanı işaretledikten sonra DNS alanına (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) yazarak kaydetme işlemlerini sağlayalım.
  • İşlemleri sağladıktan sonra telefondan instagram uygulamasını kapatıp tekrar açalım.
  • Sorun giderilmiş olacaktır.

instagrama wifiden giriş yapamıyorum olmuyor, telefondan instagrama giremiyorum, instagram wifiden çalışmıyor, instagrama wifiden giremiyorum, instagrama wifiden bağlanmıyor, instagrama wifiden girmiyor

instagrama wifiden giriş yapamıyorum olmuyor sorunu ile ilgili yapmanız gerekenleri kapsamlıca aktardık. Varsa eklemek istediğiniz bir alan yoruma belirtebilirsiniz.

instagrama wifiden giriş yapamıyorum olmuyor, telefondan instagrama giremiyorum, instagram wifiden çalışmıyor, instagrama wifiden giremiyorum, instagrama wifiden bağlanmıyor, instagrama wifiden girmiyor instagrama wifiden giriş yapamıyorum olmuyor, telefondan instagrama giremiyorum, instagram wifiden çalışmıyor, instagrama wifiden giremiyorum, instagrama wifiden bağlanmıyor, instagrama wifiden girmiyor

instagrama wifiden giriş yapamıyorum olmuyor, telefondan instagrama giremiyorum, instagram wifiden çalışmıyor, instagrama wifiden giremiyorum, instagrama wifiden bağlanmıyor, instagrama wifiden girmiyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here