Paylaş

Merhaba arkadaşlar, yayına vermiş olduğumuz bu yazımızda instagram zamanlayıcıyı açma ve etkinleştirme işlemleriniz konusundaki ayarları nereden yapacağınızı ele alacağız.

İnstagram uygulamasında hikaye özelliğinin kullanımı günden güne artış göstermektedir. Bu farkındalık kısa zaman içerisinde ise kendini daha da yukarıya çekmiştir. instagram zamanlayıcıyı açma ve etkinleştirme yönündeki girdiğiniz araştırmalarınıza katkımız olsun diye yazımızı sizler için hazırlamış bulunuyoruz.

Tik tok uygulamasında var olan zamanlayıcı özelliğini artık instagram uygulamasında hikaye alanında kullanabilirsiniz. İlgili ayarları Reels özelliği ile birlikte kullanmanız mümkündür. Şimdi zamanlayıcı özelliğini hesabınızda nasıl aktif duruma getireceğinizi birlikte kontrol edeceğiz.

instagram zamanlayıcıyı açma ve etkinleştirme

instagram zamanlayıcıyı açma

instagram zamanlayıcıyı açma işlemlerinizi hangi alandan sağlayacağınızı ayrıntılarıyla birlikte aktaracağız. Tabi bu işlem için öncelikle hikaye alanınıza Reels özelliğinin dahil edilmiş olması gerekiyor. Bu özellik şayet dahil edilmemiş durumda ise zamanlayıcıyı aktif hale getiremeyebilirsiniz. O halde işlem aşamalarınızı birlikte gözden geçirelim.

Öncelikle instagram hesabınıza giriş gerçekleştirip daha sonrasında da hikaye kısmına erişim sağlayın. Bu alana girişinizi yaptığınızda sayfanın hemen altında ‘’Reels’’ yazısının olduğunu göreceksiniz. Onun üzerine tıklayıp video çekmeye başlamadan önce sağ tarafta ‘’Zamanlayıcı’’ yazısını görmüş olmanız gerekiyor. Zamanlayıcı kısmına tıklayıp açmanız halinde artık videonuza başlayabilirsiniz.

Özelliğin ne anlama geldiğini ise birlikte kontrol edeceğiz. Zamanlayıcıyı aktif duruma getirmeniz halinde videoya başladığınız esnada 3 saniyelik bir zamanlama olacaktır. Siz bu durumda kendinizi videoya hazır hale getirebileceksiniz. Zamanlayıcıyı açmanıza rağmen aktif duruma gelmez ise aşağıda ki işlemleri devreye alabilirsiniz.

instagram zamanlayıcıyı etkinleştirme

instagram zamanlayıcıyı açma ve etkinleştirme

instagram zamanlayıcıyı etkinleştirme aşamalarınızı yukarıdaki şekilde işleme koyuyor olmanıza rağmen özellik devreye girmiyor ise uygulamanızı güncelleştirin. Bunun için en kolay yöntem ise uygulamanızı kaldırıp yeniden yüklemek olacaktır. İşlemlerinizin bitimi ile birlikte tekrardan deneme sağlayın.

Tüm bu işlemleriniz sonucunda hala daha sorun devam ediyor ise farklı bir problem yaşıyor olabilirsiniz. Doğal olarak karşılaşılan sorunu instagram yetkililerine sorun bildir üzerinden iletebilirsiniz. Ayarlar>Yardım>Sorun bildir>Bir şey çalışmıyor diyerek sorununuzu ilgili yetkililerine bildirebilirsiniz. Uygulama için sormak ya da eklemek istediğiniz farklı bir konu olur ise bunu bize yorum alanından bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here