instagram yüz filtreleri gözükmüyor cıkmıyor ise artık üzüntü yapıp moral bozmanıza gerek bulunmamaktadır. İnstagram hesabınızda eğer filtreler çalışmıyor ya da kaybolduysa bu durum ile ilgili neler yapılması gerektiğiniz haberimizi inceledikten sonra öğrenmiş olacaksınız.

Kendini her geçen gün yenileyerek sosyal medya alanında en popüler platformlardan biri olan instagram hesabında hikaye alanına gelen yüz filtre olayı oldukça kullanılmaktadır. Getirdiği her yeniliği, kullanıcısının isteğine orantılı olacak şekilde getirerek kişilerin bu alanda daha fazla zaman geçirmesine de böylelikle zemin hazırlamaktadır. İnstagram hesabında yüz filtresi ile beraber çekilen resimlerin sayısı normal resimlerle hemen hemen aynı orantıda ilerlemektedir. Fakat bu son zamanlar da gelen sorunlardan başını yüz filtresinin uygulama içerisinde çıkmadığı, gözükmediği ya da varken kaybolduğu yönünde haberler olmuştur. Durum böyle olunca konunun incelenmesi adına ilgili araştırmaları sizler adına sağlamış bulunmaktayız. Yapacağınız ayarlar sonrasında problem kalmadan yüz filtreli resim karelerini instagram hesabınızda yayınlamaya başlayabilirsiniz.

instagram yüz filtreleri gözükmüyor cıkmıyor

instagram yüz filtreleri gözükmüyor cıkmıyor, yüz filtresi çıkmıyor, yüz fitresi gözükmüyor, instagram yüz filtresi çıkmıyor, instagram yüz filtreleri kayboldu, instagram yüz filtresi yok, instagram yüz filtresi çalışmıyor diyorsanız ve bu problem için oldukça üzüntü duyuyorsanız, bu üzüntünüze son verebilmek için doğru alanda olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

İnstagram yüz filtresi çıkmıyor

İnstagram hesabında hikaye alanında yer almakta olan yüz filtreleri, özellikle resim çektiğimizde resme renklilik katmak amacıyla kullanımını sağladığımız işlemlerden biridir. Dilerseniz ilk olarak yüz filtresinin nerede olduğunu ve nasıl kullanıldığını anlattıktan sonra çıkmamasıyla ilgili adımları da kaleme alalım.

 • Öncelikli olarak uygulama içerisine giriş sağladıktan sonra,
 • Sol üst tarafta yer almakta olan profil resmimize giriş gerçekleştirip hikaye alanına geliyoruz.
 • Bu alana giriş sağladığımız andan itibaren fotoğrafı çekmeden önce sağ alt kısımda gülen adam suratı göreceksiniz.
 • Gördüğünüz bu surata tıkladığınızda yüz filtreleri karşımıza gelecektir.
 • Lakin eğer gülen suratı göremediyseniz bu durumda sebeplerini sizlere paylaşacağız.

İnstagram yüz filtresi yok

Gülen suratlı ikonu görülmemesinin sebepleri şu şekilde sıralanmaktadır;

 • İnstagram hesabınızın güncel olmamasından kaynaklı bu problemi yaşıyor olabilirsiniz.
 • Bunu da şu şekilde kontrol sağlayabilirsiniz. Play store ya da Apple store uzantısına giriş işlemi gerçekleştirerek uygulamanın güncellemesini sağlayalım.
 • Uygulama güncellemesini sağladıktan sonra silip tekrar yükleyelim.
 • Ve telefonu kapatıp açalım.
 • Hala daha yüz filtre ekranı gelmediyse bu durumda cep telefonunuzun ön belleğinin temizlemesini sağlayalım.
 • Eğer telefonunuzun yüz ifadesini desteklemeyen türden bir telefon ise konu ile ilgili çok fazla bir yol izlemenize gerek bulunmamaktadır.

instagram yüz filtreleri gözükmüyor cıkmıyor için yaptığımız inceleme adımlarını sizlere sunmuş bulunmaktayız. İşlem ayarları için aklınıza takılan soruları yorum alanında belirtmeniz yeterli olacaktır. İyi gezintiler dileriz.

14 YORUMLAR

 1. Yüz ifadleri canlı yaparken tıklıyorum ama göstermiyor ama bumerang foto çekmr yerinde oluyor sadece canlıda yapamıyorum acaba sorun nedir?

 2. Ben general mobile gm8 go kullanıyorum ve telefonu ilk aldığimda instagramdaki efektler vardı fakat daha sonra o sağ altta gülen surat fln gitti hep ve uzun süredir bu unla uğraşıyorum. Tavsiyesi olan varmı?

 3. Merhaba ben ıphone 7 plus kullanıyorum ınstagramda 2 hesabım acık bırınde fıltreler sorunsuz gorunuyo ama dıgerınde fıltreler cıkmıyo yanı telefondan bır sorun oldugunu dusunmuyorum sorun olsa ıkı hesapda da olmazdı bu durumda cozumu nasıl saglarım acaba yardımcı olursanız cok sevınırım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz