Paylaş

Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda instagram yerleşim modu bende yok çıkmıyor diyorsanız eğer bunun nedenini ve çözümünü size sunacağız.

İnstagram dünya genelinde şuanda en çok tercih edilen sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. Sürekli kendini yenilemesinden dolayı kullanıcılarının asla vazgeçmediği uygulamaların en başında gelmektedir. instagram yerleşim modu bende yok çıkmıyor diyen kitle sayısının günden güne artış gösterdiğinin de farkındayız.

Hikaye alanına yeni getirilmiş olan bu özellik sayesinde artık 1 den fazla resminizi aynı kare içerisine toplayabiliyorsunuz. Bu özellik şu sıralarda en çok kullanılan özelliklerin başında gelmektedir. Bunun yanı sıra Reels özelliği ile birlikte de videolarınızı Tik tok videoları gibi çekip yayınlayabiliyorsunuz. Özelliğin sizin hesabınızda neden olmadığına beraber göz gezdireceğiz.

instagram yerleşim modu bende yok çıkmıyor

instagram yerleşim modu bende yok çıkmıyor

instagram yerleşim modu bende yok diyenlerden biriyseniz eğer bunun ana kaynağının ne ile alakalı olduğunu gözden geçireceğiz. Özellik instagram uygulamanın hikaye alanına getirilmiştir. Dolayısıyla nerede olduğunu merak edenler için burası önemlidir. Hikaye alanına girdiğinizde sol menü ekranında yerleşim diye yazının yazması gereklidir.

Yerleşim butonuna tıklamanız sonrasında altta seçenekler belirecektir. Kaç adet fotoğraf olmasını istiyorsanız o fotoğraflarınızı tek tek ekleyebilirsiniz. Tabi burada 2’li, 3’lü ya da 6’lı fotoğraf dahi ekleyebiliyorsunuz. Siz de bu özellik görünmüyorsa bunun nedeni almış olduğunuz bir kısıtlamadır.

Kısıtlamayı daha öncesinde de almış olabilirsiniz. Çünkü instagram uygulamasında bir özelliği birden fazla ya da olduğundan fazla kullanmanız durumunda uygulamaya kısıtlama gelebilmektedir. Böyle bir durumun yaşanmaması için topluluk kurallarına uymanız gerekiyor. Ama kısıtlama sürekli olmayacağı için özellikte hesaba dahil edilecektir.

instagram yerleşim modu çıkmıyor

instagram yerleşim modu çıkmıyor ise uygulamanızı telefonunuzdan kaldırıp yeniden yükleyin. Bu işlem ardından sorununuzun giderilebilmesi için telefonunuzu bir kere kapatıp açarak tekrar deneme sağlayın. Ayarlarınız ile birlikte çözüm gelmiş olacaktır.

Bu da çözüm olmadıysa karşılaştığınız sorunu sorun bildir üzerinden ilgili yetkililere bildirmeniz lazım. Sormak veya eklemek istediğiniz farklı bir yer olursa bize bunu yorum alanından bildirebilirsiniz. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here