Paylaş

instagram yazı gölgelendirme sorunu çözümü için uygulama içerisinde yapmanız gereken aşamaların neler olduğunu yazımızda anlatacağız.

instagram yazı gölgelendirme sorunu çözümü

Yazı gölgelendirme, işlemlerinin instagram kullanıcıları tarafından sürekli yapıldığını söyleyebiliriz. Bu işlemler genellikle instagram’ın hikaye alanından sağlanmaktadır. Durum kısmına yazacağınız paylaşımların gölgelendirilmesinin yapılabilmesi için size lazım olan bilgileri paylaşacağız.

İnstagram, dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesidir. Uygulama içerisinde gerçekleştireceğiniz işlem aşamalarını bilmediğini taktirde o konu hakkında yazılmış bir çok makale bulabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi de yazı gölgelendirme olabilir.

Hikaye alanına eklemiş olduğunuz yazıların gölgeli bir şekilde arkadaşlarınıza gösterilmesini istiyorsanız uygulamada işlemleri kendiniz sağlamalısınız. Yani bunun için var olan bir efekt ya da özellik bulunmamaktadır.

İnstagram ilerleyen dönemlerde böyle bir özelliği hesaplara dahil edebilir. Bu işlem sağlandıktan sonra da özelliği nasıl kullanacağınıza dair detayları sizinle paylaşacağımızı bilmenizi isteriz. Şimdi özellik olmadan yazıyı uygulama içerisinde nasıl gölgelendirileceğini maddeler halinde kontrol edelim.

instagram

İnstagram yazı gölgelendirme için yapılacaklar

  • Hesabınızda yazının gölgelendirme işlemleri için ilk olarak uygulamanıza giriş yapın.
  • Daha sonrasında hikayenize ekleyeceğiniz resmi ya da videoyu çekin.
  • Bu işlemi sağladıktan sonra aklınızdaki yazı ne ise onu yazın.
  • Yazmış olduğunuz yazının üzerine gelip uzunca basılı tutun.
  • Gerekli işlemi sağladığınızda tekrar bir yazı yazarak boyutunu kendiniz ayarlayın. Ve kopyalamış olduğunuz yazıyı da bu alana ekleyin.
instagram yazı gölgelendirme sorunu çözümü
  • Kopyaladığınız ve hazırladığınız yazıları renklendirmek sizin elinizde olmasından dolayı nasıl gölgelendirmek istiyorsanız o şekilde işlem sağlayabilirsiniz.
  • İşlemler bir nevi renklendirme olarak görünmektedir. Ancak bunun diğer adına ise gölgelendirme diyebiliriz. Ayrı ayrı hepsini farklı renklerle kullanarak yazılara gölgelendirme sağlayabilirsiniz.

Yukarıda da bilgilendirdiğimiz üzere instagram’ın hikaye alanına eklemiş olduğu bir gölgelendirme özelliği henüz bulunmamaktadır. Lakin ilerleyen dönemlerde özelliğin dahil edilmesi sonrasında sizin de hesap içerisinde sağlayacağınız işlemlere yardımcı olacağız. Artık siz de gölgelendirme işlemlerine hakimsiniz. Farklı bir arkadaşınızda aynı işlemi yapmak istiyorsa ona nasıl yaptığınızı gösterebilirsiniz.

İnstagram yazı gölgelendirme konusunda sormak ya da merak ettiğiniz farklı bir husus varsa bunu bize yorumdan ulaştırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here