Paylaş

instagram yaşı tutmayan kullanıcıyı bildirme.  İnstagram üzerinde yaşı tutmayan birinin hesap açması halinde bu hesabı nasıl şikayet edeceğinize birlikte göz gezdireceğiz.

İnstagram hesabına üye olabilmek için belli şartlar bulunmaktadır. Bu şartların en önemli olanlardan birisi de yaşın 13’ün üzerinde olmasıdır. Bir kullanıcı 13 yaş altında ise hesabın 13 yaş altında olduğunu bildirmekle beraber instagram anında müdahalelerini sağlamaktadır. İnstagram ve diğer uygulamalar da başka birinin adına açılmış olan taklit hesaplarında şikayet üzerine kapandığını belirtebiliriz. İnstagram’da yaşı tutmayan biri hesap açtığında ilgili hesabı şikayet etmeniz halinde kapama olmuyorsa bunu doğrudan instagrama bildirmeniz gerekiyor. Dolayısıyla instagram bu sorunu bire bir yetkililere iletmeniz için konuyla alakalı bir form doldurulmasını istemektedir. Formun doldurularak gönderilmesi halinde iletilen şikayetiniz daha öncelikli olarak dikkate alınmaktadır. Yaşı tutmayan birisinin hesabını şikayet etmek için hangi formu doldurmanız gerektiğini ve bu forma nasıl ulaşacağınızı yazı içerisinde paylaşarak sorunumuzu gidereceğiz.

instagram yaşı tutmayan kullanıcıyı bildirme

İnstagram yaşı tutmayanı bildirme,  instagram 13 yaş altı formu, instagram 13 yaş altını nasıl bildirebilirim, instagram yaşı tutmayan kişiyi şikayet etme, instagram 13 yaş altı hesabı kapatma, instagram 13 yaşından küçük hesabı nasıl kapattırabilirim. Hesaplarınızda gezinti sağladığınız sırada çocuğunuzun adına bir hesap açılmış olabilir. Ya da 13 yaşında birinin hesap açtığını görmeniz halinde bundan da eminseniz vereceğimiz formu doldurarak hesabın kapatılmasına yönelik ayarları yapabilirsiniz.

instagram 13 yaş formu

İnstagram hesabında gezinti sağladığınız süre içerisinde bir hesabın 13 yaş altında olduğunu düşünmeniz halinde ilgili hesabı instagrama bildirebilirsiniz. Eğer bu kişi çocuğunuzun adına taklit bir hesap açmışsa bu hesabı da şikayet ederek kapatma işlemlerini sağlayabiliyorsunuz.

instagram yaşı tutmayan kullanıcıyı bildirme, instagram 13 yaş formu, instagram yaşı tutmayan hesabı şikayet etme, instagram 13 yaş altı hesabı kapatma, instagram 13 yaş altını bildirme, instagram yaş sorunu
  • https://help.instagram.com/contact/723586364339719 alanına girişimizi gerçekleştirerek önünüze gelen formun doldurulmasını sağlıyoruz.
  • Kişiyle olan yakınlık derecenizi seçerek yılı ekleyip şikayet etmek istediğiniz kullanıcı bilgilerini forma ekliyoruz.
  • Daha sonrasında alt kısımda bulunan gönder ikonuna tıklayıp 13 yaş altında bulunan kullanıcının hesabının kapatılmasını talep edebilirsiniz.
  • İletilen şikayet ile alakalı yetkililer hesap üzerinde kontrolleri gerçekleştirerek kapamaya yönelik müdahaleleri kendileri sağlayacaktır.
instagram yaşı tutmayan kullanıcıyı bildirme, instagram 13 yaş formu, instagram yaşı tutmayan hesabı şikayet etme, instagram 13 yaş altı hesabı kapatma, instagram 13 yaş altını bildirme, instagram yaş sorunu

Bu hususta bizlere sormak istediğiniz bir yer olursa bunu bize yorumdan belirtmeniz halinde sorunumuzu gidereceğimizi bilmenizi isteriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here