Paylaş

Merhaba arkadaşlar, yayınladığımız bu yazımızda instagram yanlış bilgi kısmen asılsız bilgiler şeklinde karşınıza gelen bilgilendirmenin ne anlama geldiğini anlatacağız.

Dünyadaki önemli gelişmeleri artık genel anlamda sosyal medya uygulamalarından takip ediyoruz diyebiliriz. İnstagram uygulamasının içerisinde de bu haberleri fazlası ile görmek mümkündür. Yalnız bazı kullanıcılar haberlerin üzerine tıkladığında yanlış bilgi, kısmen asılsız bilgiler uyarısı görmektedir. instagram yanlış bilgi kısmen asılsız bilgiler ne anlama geliyor ayrıntıları ile birlikte bildireceğiz.

  • Hesabınızda bir çok yenilik görebilirsiniz. Ve bu yeniliklerin ne anlama geldiğini öğrenmek içinde hemen araştırma içerisine giriyorsunuzdur.
  • Yanlış bilgi ve asılsız bilgilerin neden dolayı karşınıza geldiğini ise detaylarıyla bildireceğiz.

instagram yanlış bilgi kısmen asılsız bilgiler

instagram yanlış bilgi kısmen asılsız bilgiler

instagram kısmen asılsız bilgiler nedir? Normalde hesabınızın keşfet bölümüne geldiğinizde haber sayfalarının çoğalmış olduğunu görebilirsiniz. Yanlış bilgi ve sahte haberlerin yaygınlaştığını görmenizde mümkündür.

Gönderilerin daha fazla beğeni ve yorum alabilmesi için yapılan bu düzensiz işlemin önüne geçilebilmesi için de instagram gerekli önlemlerini almış durumdadır. İnstagram algoritması gereği normal koşullarda bir ihlal olması durumunda o kişi topluluk ihlali uyarısı almakta ve paylaşımlar kısıtlanmaktaydı.

Asılsız haberleri yapan kişilerin yaptıkları paylaşımlarda herhangi bir ihlal söz konusu olmadığından dolayı hesaplar kısıtlama almaktadır. İnstagram’da buna önlem olacak şekilde paylaşımlarını kısıtlamak yerine o paylaşımların üzerine tıkladığında ‘’Yanlış bilgi’’ ya da ‘’Kısmen asılsız bilgiler’’ şeklinde bilgi getirmektedir.

instagram asılsız bilgi

İnstagram bağımsız haber doğrulayıcıları tarafından değerlendirildi yönünde alt kısımda yazan bilgi de instagramın çalışmış olduğu kişiler tarafından değerlendirmeye alındığını bildirmektedir. Yani haberin aslında aslını yansıtmadığını bildirmektedir.

Bu sayede instagram’da hangi haberin doğru hangi haberin yanlış olduğunu yine uygulamanız kendisi size bilgilendirecektir. Şuan az sayıda bağımsız haber doğrulayıcıları ile çalışıyor olsa da ilerleyen zamanlarda bu sayının daha da artacağını söylemek mümkündür.

Kısacası bu gelen uyarının sizinle uzaktan yakından bir alakası bulunmamaktadır. Uyarının temel amacı sadece bilgilendirmektir. Haberin asılsız olduğu ve gerçeği yansıtmadığı yönündedir. Elbette bununla şuana kadar karşılaşmamış olanlar bulunuyor. Ancak ilerleyen dönemlerde bu uyarı bilgilendirmelerinin çoğalacağını söylemek mümkündür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here