Paylaş

instagram yakın arkadaşlar nerede gözükmüyor. İnstagram’a yeni gelen yakın arkadaşlar alanı bazı hesaplarda çıkmadığı için yapılacak ayarları gözden geçireceğiz.

Yeni gelen özellikler bazen instagram kullanıcılarının bazılarına oldukça geç gelebilmektedir. Yakın arkadaşlar alanına belirlediğiniz kişilerin seçilmesi sonrasında arkadaşlarınızın yaptıkları paylaşımlar etrafı yeşil olarak karşınıza çıkacaktır. Aynı zaman da buradaki kişilere özel hikaye paylaşımlarınızı sağlayabilirsiniz. Yani artık hikaye alanında paylaşmak istediğiniz kişileri tek tek seçmenize gerek bulunmamaktadır. Yakın arkadaşlarınızı tek bir seferde seçerek o listenin görmesini hikaye alanında tercih edebiliyorsunuz. Ama bazı kullanıcılar da bu özellik hala daha görünmediği tespit edilmiştir. Buna neden olan etkenlere bakarak çözüme dair işlemleri sizlerle paylaşacağız.

instagram yakın arkadaşlar nerede gözükmüyor

İnstagram yakın arkadaşları bulamıyorum, instagram yakın arkadaşlar görünmüyor, instagram yakın arkadaşlar bende yok, instagram yakın arkadaşlar bende çıkmıyor. İnstagram getirdiği yeniliklerle göz kamaştırırken bazı kullanıcılar bu özellikleri geç aldıklarından ötürü sıkıntı yaşamaktadır. Nitekim hesaplara yeni dahil edilen yakın arkadaşlar seçeneğini bulamayanlar için nelerin kontrol edilmesi gerektiğine bakacağız.

instagram yakın arkadaşlar bende yok

Beklenen özellik artık instagram hesaplarındaki yerini aldı. Belirlediğiniz kişileri instagram hesabında yakın arkadaşlar listesine ekleyebiliyorsunuz. Bu işlemler sonucunda yapacağınız hikaye paylaşımlarını da sadece onların görmesini sağlayabilirsiniz.

instagram yakın arkadaşlar nerede gözükmüyor, instagram yakın arkadaşlar nerede, instagram yakın arkadaşlar yok, instagram yakın arkadaşlar bende yok, instagram yakın arkadaşlar bulamıyorum, instagram yakın arkadaşlar çıkmıyor

 • Yakın arkadaşlar alanına erişim sağlamak isteyen kişiler uygulamaya giriş yaptıktan sonra profil alanına gelmesi gerekiyor.
 • Profilinize geldikten sonra sağ üst alanda bulunan üç çizgili bölüme tıklıyoruz.
 • Karşımıza gelecek olan ekranda ”Yakın arkadaşlar” görmelisiniz.
 • Bu alanı göremediğiniz taktirde alt satırda bulunan ”Ayarlar” bölümüne girerek ayarlar kısmından görebilirsiniz.
 • Şayet bahsedilen bu iki yerde de ”Yakın arkadaşlar” adı altında bir seçenek tarafınıza sunulmaz ise uygulamayı güncellemeniz gerekiyor.
 • Apple store ya da play store alanına gelip instagram yazarak uygulamanıza gelen bir güncelleme var mı yok mu bu alandan kontrol edebilirsiniz.
 • Güncelleme işe yaramaz ise uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemesini sağlayalım.
 • Telefonu kapatıp yeniden açtıktan sonra sorun devam ederse muhtemelen sizin hesabınızda özellik henüz daha aktif edilmemiştir.
 • Sorun bildir alanı üzerinden instagram yetkililerine durumu aktarabilirsiniz.

instagram yakın arkadaşlar nerede gözükmüyor işlemleriyle alakalı yapacağınız ayarlar neticesinde işlemlerde aklınıza takılan yerleri bizimle yorumda paylaşabilirsiniz.

instagram yakın arkadaşlar nerede gözükmüyor, instagram yakın arkadaşlar nerede, instagram yakın arkadaşlar yok, instagram yakın arkadaşlar bende yok, instagram yakın arkadaşlar bulamıyorum, instagram yakın arkadaşlar çıkmıyorinstagram yakın arkadaşlar nerede gözükmüyor, instagram yakın arkadaşlar nerede, instagram yakın arkadaşlar yok, instagram yakın arkadaşlar bende yok, instagram yakın arkadaşlar bulamıyorum, instagram yakın arkadaşlar çıkmıyor

10 YORUMLAR

 1. Bende de yakin arkadaşlar yok ya hiç bir türlü gelmiyor instagramımı güncelliyorum başka telfondanngiriş yapiyorum fkat bir türlü yakin arkadaşlar seçeneği yok yardimci olur musunuz

 2. Benim hesabımda yakın arkadaşlar özelliği hala yok. Telefonumda açık olan diğer hesaplarda var ama benimkinde yok. Başka bir telefondan kendi hesabıma girdiğimde de gözükmüyor. Beni yakın arkadaşlarına ekleyenlerin storylerini de normal story gibi görüyorum. Sebebi nedir sizce?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here