Paylaş

instagram videoda ses yok ne demek. İnstagram’a başkası tarafından yüklenen bir videonun sesini açmak istediğinizde ses yok uyarısının nedenine dair bilgileri konu aldık.

Videoların ve resimlerimizin paylaşımının sağladığı instagram hesaplarında yüklenen içeriklerin bazılarında sorunlar olabilmektedir. Bazen de bu işlemler bir sorun değil yüklenen içeriğin sahibi tarafından ayarlar yapılmaktadır. İnstagram paylaşım sağlarken gönderiyi yoruma kapamayı, gönderideki videonun sessizde yüklenip yüklenmemesine ilişkin bilgileri tamamen kullanıcılara sunmaktadır. Bunların dışında hikaye alanında da önemli yenilikler yaparak yapılan paylaşımların sadece yakın arkadaşlara ya da bazı kişilere gizlenmesine de izin vermektedir. Aslında tüm işlemler sizlerin kontrolünde olmasından dolayı en fazla tercih edilen sosyal medya uygulamalarından birisidir. Keşfet alanında gezinti yaptığımız sırada videoların çoğunluğunda ses ve görüntü gelirken bazı videolarda sesin açılması için ekrana tıkladığımızda Videoda ses yok diye bir bilgi gelmektedir. Gelen bilginin ne ile ilgili olduğunu da yazı içerisinde paylaşımını aktaracağız.

instagram videoda ses yok ne demek

İnstagram videoda ses yok diyor, instagram hesabında bazı videolarda ses yok demekte, instagram videoda ses yok uyarısı nedir, instagram videoda ses yok bilgisi neden gelir, instagram keşfet videolarının birinde bu videoda ses yok diyor. Gezintileriniz sırasında videoda ses yok diye gelen bir içeriği gördüğünüzde kendiniz ile alakalı sorun olabileceğini düşünerek bağlantıları gözden geçirebilirsiniz. Ya da uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemesini sağlamaya gidebilirsiniz.

instagram videoda ses yok diyor

Aslında bunların hiçbirini yapmanıza gerek yok nedenine gelince instagrama yüklenen videoda ses yok diye bir bilgi veriyorsa bu videonun sesinin olmadığı anlamına gelir. Yani siz hiçbir videoda ses alamıyorsanız bu ayrı bir sorundur. Fakat siz çoğu videoda ses alabiliyorken tek bir videoda sesi alamıyor ve üzerine dokunduğunuz da videoda ses yok diyorsa bu ayrı bir durumdur.

instagram videoda ses yok ne demek, instagram videoda ses yok, instagram videoda ses yok diyor, instagram videoda ses yok nedir, instagram videoda ses yok giderme, instagram videoda ses yok geliyor

Videoyu yükleyen kişi video yüklerken yukarıda bulunan mikrofondan videonun sesini kapatarak yayına vermiştir. Yayına ses kapatarak verilen bu videoda siz ne yaparsanız yapın ses gelmeyecektir. Ve instagram’da size bu durumu Videoda ses yok diyerek bildirmektedir.

Tüm bu anlattıklarımızdan yola çıkarak kısaca özet geçmek gerekirse videoda böyle bir yazı görmeniz halinde sorunun sizle alakalı olmadığını anlayabilirsiniz. Tamamen videoyu yükleyen kişinin videoyu sessize almasıyla alakalı olduğunu anlamız gerekiyor.

TAVSİYE YAZI: instagram sesli mesaj gönderemiyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here