instagram video blocked nedir ne demek. İnstagram uygulamasında paylaştığını video siliniyorsa çözüme ilişkin aşamaları birlikte inceleyeceğiz.

Video ve paylaşım merkezi instagram uygulamasında size ait olmayan video içerikleri telif hakkına sahip olabilir. Telif hakkına sahip olan videoları ya da başkasına ait olan bir videoyu paylaşmanız hakkında engel gelecektir. Topluluk kurallarına dikkat edilmeyen her şey için engel alabilirsiniz. Bu sadece başka birinin video paylaşımıyla yaşanacak bir durum değildir. Özelliklerin fazla kullanılması, limitin aşılması buna sebebiyet verecektir. Yakın zamanda sıklıkla karşılaşılan problemlerden bir tanesi de video blocked uyarısıdır. Yani Türkçe anlamını kontrol edecek olursak video engellendi anlamına gelmektedir. Oluşan bu olayla ilgili bir çözüm yolu var mı? Nasıl bir işlem sağlanması gerektiğini birlikte incelemesini gerçekleştirip ayarları beraber kontrol edeceğiz. Ancak onun öncesinde bir alanda paylaşım sağlarken içerik bilgilerinin kendinize ait olması gereklidir. Eğer telif alan video size ait ise bunun itirazını elbette ki gerçekleştirebileceğiz.

instagram video blocked nedir ne demek

İnstagram video blocked, instagram video engellendi, instagram video kaldırıldı, instagramda paylaştığım video kaldırıldı, instagram videom neden kaldırıldı, instagrama attığım video blocked hatası verdi, instagram videom silindi. Uyarılarının alınmasındaki temel nedenlerden birisi içeriğin farklı kişiye ait olmasıdır. Sadece video ile alakalı değil paylaşacağınız bir resim dahi bu uyarıyı almanıza neden verebilmektedir.

instagram videom kaldırıldı

Topluluk kuralları tüm sosyal medya hesaplarında aktif olacak şekilde devrededir. Ama usulsüz yapılan bir şikayetle işlem yapıldıysa buna itirazınızı sağlayabilirsiniz. İnstagrama sorun bildirisi sağlayarak yaşanan durumu belirtebilirsiniz.

instagram video blocked nedir ne demek, instagram video blocked, instagram video blocked nedir, instagram video kaldırıldı, instagram video engeli, instagram video blocked uyarısı

Tabi eğer video içeriği size ait ise bu durumda videonun şikayet alma gibi bir durumu yok. Başka birine ait bir müziği, bir resmi ya da videoyu paylaşmanız andan itibaren o video anında video blocked alacaktır. İşleme devam etmeniz halinde de artık bu uyarı gelmeden hesabın kapatılmasına kadar gidecektir.

Hata alındığında şayet başka belirtilen bilgiler ışığında olan paylaşımınız kaldırıldıysa bu durumda sebebini öğrenmiş oldunuz. Herhangi bir işlem yapmanıza gerek bulunmadan gezintilerinize devam edebilirsiniz.

İnstagram video blocked nedir ne demek ayarlarını paylaştık. Takıldığınız yer varsa yorumda belirtebilirsiniz.  İsterseniz hazırladığımız instagram canlı yayın nasıl yapılır resimli anlatım yazımıza göz atabilirsiniz.

Önceki İçerikTik tok canlı yayın yapma yapılmıyor
Sonraki İçerikWindows uygulama kapatıldı bilgisayarınızı izlenmiyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz