Paylaş

instagram uyarı mesajı gönderiyor mu. İnstagram tarafından sürekli olarak gelen uyarı bilgilendirme mesajlarını dikkate almalı mıyım sorusunun yanıtı haberimizde.

İnstagram dünya genelinde en çok giriş yapılan uygulamalardan bir tanesidir. Gün geçtikçe artan kitlesinin yanında aynı zaman da güncellemeler de kullanıcıların isteklerine bağlı gelmektedir. Yani istenilen bir özelliğin hesaba dahil edilmesi için ekstra bir işleme gerek olmadan anında hesaplara dahil edilebilmektedir. Tabi böyle kişiye bağlı olacak şekilde istek değil de herkesin istediği özelliklerin tamamı hesaplara gelmiş durumdadır. İnstagram uygulamasında güvenlik ise tüm her şeyden önde gelmektedir. Diğer platformlara nazaran instagram hesaplarında çalınma durumları daha az meydana çıkmaktadır. Kendiniz instagram’ın isteğinin haricinde bir işlem yapmadığınız sürece hesabın çalınma ihtimali çok azdır. Son zamanlarda baş göstermeye başlayan durumlardan bir tanesi ise instagram adına gönderilen mail ve mesajlardır. Gelen mesajlar da instagram kullanılarak UYARI adı altında bilgi mesajının gelmesi sizleri de tedirgin edebilmektedir.

instagram uyarı mesajı gönderiyor mu

İnstagram uyarı diyor, instagram tarafından uyarı adı altında bir mesaj gönderildi, instagram uyarı mesajı attı, instagram uyarı mesajı atar mı, instagramdan uyarı mesajı gelir mi, instagram tarafından uyarı mesajı yollanır mı? Şeklindeki tüm soruların yanıt bulması ve hava da kalmaması adına gereken tüm incelemelerimizi sağlamış bulunuyoruz. Mesajların çoğunda hesabınızın askıya alınacağına dair bilgiler söylenmektedir. İnstagram güvenlik ekibi tarafından gönderilmiş gibi atılan mesajlardaki linke tıklanması durumunda hesapların çalınma durumu olabilmektedir.

instagram uyarı mesajı atar mı

İnstagram sizin adınıza sizin hesabınızla alakalı önlemleri zaten kendisi alabilmektedir. Yani sizin hesabınız askıya alındığında hesaba giremezsiniz. Hesaba girilmeme nedenlerini de açıkça belirtmektedir.

instagram uyarı mesajı gönderiyor mu, instagram uyarı bilgilendirmesi, instagram uyarı mesajı, instagram askıya alma mesajı, instagram uyarı mesajı atar mı, instagram uyarı mesajı gönderir mi

Hesabınızda topluluk kurallarını ihlal edecek bir şey yapmadığınız sürece hesabınızın askıya alınma gibi bir durumu söz konusu dahi olamaz. O yüzden siz bir şey yapmadığınıza inanıyorsanız gelen bu mesajları da dikkate almamanızı öneriyoruz. Diyelim ki yaptınız yine bu durumda mesajı dikkate almamanız gerekiyor.

O bilgi mesajındaki linke tıkladığınız andan itibaren hesabınızın çalınma riskiyle karşı karşıya kalacaksınız. Çünkü instagram birinin hesabını askıya alacağı zaman ona bilgi uyarı mesajı göndermez. Doğrudan hesabı askıya alarak nedeninin de ne ile alakalı olduğunu belirtir.

TAVSİYE YAZI: instagram şifre hatırlatmayı bulma nerede

instagram uyarı mesajı gönderiyor mu sorusunun yanıtı size mail ya da mesaj gönderebilir. Ancak instagram hesabın askıya alınması, kapatılması ya da buna benzer işlemlerde öncesinde size bilgi mesajı göndermez. Sormak istedikleriniz varsa bunu bize yorumdan belirtebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here