Paylaş

instagram tkp nedir ne işe yarar nasıl okunur. İnstagram’da artışı gerçekleştirilen durumlardan biride tkp çılgınlığıdır. TKP ile ilgili merak edilenler yazımızda.

İnstagram’ın hayatımıza girişiyle birlikte yeni terimlere sahip olmaya başladık. İlk olarak ”TBT sonrasında GT ve DM” gibi cümlelerin kullanıldığı platformda şimdilerde ise ”TKP” yazısı ön plana çıkmıştır. Diğer terimlerin ne anlama geldiğini sizlere sunmuştur. Bu haberimizde ise merak edilen ”TKP” Türkçe’de ne anlam ifade ettiğini hangi alanlarda kullanmanız gerektiğini kontrol edeceğiz. İnstagram hesabımızda gezinti sağladığımız sırada gönderilerin yorum kısmına yazılan ”TKP” ne olduğunu bilmeyen kullanıcılar kendileri de TKP yazmaya başlıyorlar. Sonrasında acaba kötü bir şey mi yaptım diye düşünce içerisine girmektedir. Aslında kötü bir iş yapmadınız. Bunu yazdıktan sonra anında takipçi sayınızın arttığını görebilirsiniz. Neden takipçi sayım artıyor diye merak edecek olursanız da ona da gelin beraber bakalım.

instagram tkp nedir ne işe yarar nasıl okunur

Tkp nedir, tkp ne anlam ifade ediyor, instagram tkp nedir?, instagram tkp ne işe yarar, instagram tkp nasıl okunur, tkp yazısı yazanlar ne demek istiyor, instagram yorumlara neden tkp yazıyorlar, instagram tkp yazınca noluyor? İnstagram hesabında ünlü kişilerin ya da takipçi sayılarının fazla olduğu kişilerin yaptıkları paylaşımların altında göreceğiniz bu yazı sonrasında şaşırmanız gayet normaldir. İnstagram farklı farklı terimleri de kendisiyle birlikte hayatımıza sokmuştur. Bir çok terim ile ilgili hala daha bilinmeyenler bulunmaktadır. Üzülmeye ya da stres olmanıza gerek yok. Hazırlanan yazımızda tüm detayları kaleme aldık.

instagram tkp ne demek

TKP aynı GT olduğu gibi ”Takip et beni” anlamına gelmektedir. Genel olarak TAKİP yazısının kısaltılmasıdır. Bir çok kullanıcı tam yazmaktansa bunun daha anlaşılır olduğunu düşünerek bu şekilde yazmaktadır. Tabi bu şu anlama gelmektedir. Beni takip edersen seni takip ederim.

instagram tkp nedir ne işe yarar nasıl okunur, tkp nedir, tkp ne demek, instagram tkp nedir, instagram tkp nasıl okunur, instagram tkp

Bunun neden yapıldığı ise oldukça basittir. İnstagram’da fenomen olmanın tek yöntemi takipçi kitlesinin fazla olmasıdır. Bu yöntem ile takipçi kitlesini çoğaltacağını düşünen kişiler sürekli bu yazıları yazmaktadır. Aslında bazen işe yarasa da bu biraz zamanınızı alabilir. Çünkü instagram sürekli ”TKP” yazıp yorum atmanıza izin vermeyecektir. Belli bir aşama da size geçici süreliğine engel koyacaktır.

instagram tkp nedir ne işe yarar nasıl okunur ? Sorularının tümünü yazımızda yanıtlamış bulunuyoruz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here