instagram Telefonum Değişti Giremiyorum ile ilgili yaşanan problemin ortadan nasıl kalkacağını sizlere adım adım paylaşacağız. İnstagram telefon numarası istiyor bundan ötürü hesaba giriş olmuyor diyen kullanıcıların sorunu için makalemizi hazırladık.

Sosyal medyanın en çok girişi sağlanan platformlarından birisi İnstagram uygulamasıyla birlikte iki adımlı kimlik doğrulama tüm uygulamalarda aktif olarak kullanılmaya başlandı. Facebook, whatsapp sonrasında instagram uygulamasında da bu adım olmasından ötürü numaranın değişmesi sonrasında kişiler hesaplarına erişim işlemi gerçekleştiremez hale gelmektedirler. Hal böyle olunca yaşadığınız mağduriyetin önüne geçilebilmesi için ilgili araştırmaları gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Öncelikle arkadaşlar şunu belirtmeliyim ki hesabınızın çalınmasını istemiyorsanız iki adımlı kimlik doğrulama sizin için bulunmaz bir nimettir. Lakin bunu yaparken numaranızın güncel olması ve haricinde ilerleyen dönemlerde herhangi bir numara değişikliği sonrasında karşılaşacağınız sorunun nasıl giderileceğidir. Konunun ilgili araştırmaları aşağıda yer almaktadır.

instagram Telefonum Değişti Giremiyorum

instagram girilmiyor, instagram numara değişti, instagram telefonum değişti, instagram telefon numarası istiyor, instagrama giremiyom, instagram giriş sorunu, instagram giriş olmuyor, instagram giremiyom ne yapmalıyım gibi sorunların giderilebilmesi için yapılacak olan işlem ayarları aşağıda kapsamlı olarak sizlere sunumunu gerçekleştireceğiz.

İnstagram Telefon Numarası İstiyor

İnstagram uygulamasında sizden telefon numarası isteniliyor ve sizde elinizde olmayan sebeplerden ötürü, hattınızı kırdınız ya da değiştirdiniz artık ona erişiminizi gerçekleştiremiyorsunuz. Bu durumda neler yapılacak işlem adımları aşağıdadır.

 • Öncelikle cep telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdaki tarayıcınızdan,
 • https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 bağlantısına tıklayıp sayfaya erişim işlemi gerçekleştiriyoruz.
 • Sonrasında gelecek olan ekrandaki soruları aşağıdaki gibi bilgilendiriyorsunuz.
 • Bu hesap işletmeyi mi barındırıyor. – Hayır
 • Dedikten sonra sizin nüfus cüzdanınızda yer alan isim soy isim bilgilerinizi.
 • mail adresinizi.
 • Son olarak da hangi ülkede yer aldığınızın bilgisini yazıyorsunuz.

instagram Telefonum Değişti Giremiyorum, instagram girilmiyor, instagram numara değişti, instagram telefonum değişti, instagram telefon numarası istiyor, instagrama giremiyom

İnstagram Giremiyom

Bu formu doldurup göndermeniz halinde sonrasında instagram tarafından sizlere bir kod gönderilecektir.

 • Gelen koddaki bilgileri bir A4 kağıdına yazdıktan sonra yüzünüz görünecek şekilde bir öz çekim yapıyorsunuz.
 • Sonrasında bu öz çekimi sağladığınız işlem ardından instagram’a geri maili şu şekilde gönderimini gerçekleştiriyoruz.

Sayın İnstagram yetkilileri, hesabıma giriş gerçekleştirmiş olduğum cep telefonumu kaybettiğimden dolayı hesaba erişim işlemi sağlayamıyorum sizlerden ricam hesabın kurtarılabilmesi için bana tek kullanımlık kod gönderimi sağlamanız halinde telefon numaramı güncellemem olacaktır. İvedil olarak yardımlarınız beklenmektedir.

İnstagram Telefonum Değişti

Yazıda yer alan metni aynen olduğu gibi yazdıktan sonra çektiğiniz resmi de ekleyip gönderimini gerçekleştiriyoruz.

Bu gönderim işlemlerini gerçekleştirdikten sonra İnstagram yetkilileri tarafından tarafınıza 1-5 günü içerisinde sizlere 8 haneli tek kullanımlık bir kod gönderilecektir.

 • Bu kod ilk alanda yazmış olduğumuz mail adresine gönderimi olacaktır.
 • Geldikten sonra artık telefon numaranızın değişikliğini sağlayabilirsiniz.
 • Yani ilk olarak hesabınıza giriş sağlayıp oradan ”Ayarlar” bölümüne girerek işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.

instagram Telefonum Değişti Giremiyorum, instagram girilmiyor, instagram numara değişti, instagram telefonum değişti, instagram telefon numarası istiyor, instagrama giremiyom instagram Telefonum Değişti Giremiyorum, instagram girilmiyor, instagram numara değişti, instagram telefonum değişti, instagram telefon numarası istiyor, instagrama giremiyom

 

Önceki İçerikinstagram Akış Yenilenmiyor Hatası Cözümü
Sonraki İçerikinstagram Telefon Numarası Ekleme Kaldırma
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz