instagram tbt nedir nasıl kullanılır ne anlama geliyor. İnstagram hesabında fotoğrafların altında yapılan #tbt yazısı için bilinmeyenleri ele almış bulunuyoruz.

İnstagram üzerinden verilen hastaglerin oldukça arttığı bu dönemde #tbt hastaglerinin ise arttığını görmeniz mümkündür. Arkadaşlarımız, sevdiklerimiz ve akrabalarımızın hikaye ve normal paylaşımlarında yazılan ”TBT” yazısı herkes tarafından merak edilmektedir. Merak ettiğimiz bu yazının ne anlama geldiğini araştırmaktansa o yazıyı yazan kişiye sormayı tercih ediyoruz. Tabi ne kadar doğru bir cevap alınmakta o bilinmemektedir. Hatta bu #tbt yazısını yazanlar herkes yazıyor diye hiç arama yapmadan da paylaşanlar bulunmaktadır. Hal böyle olunca #tbt hakkında tüm merak edilenleri araştırdık. Ve ne anlama geldiğini, ne için kullanıldığını buna bağlı olacak şekilde hangi paylaşımların altına ekleneceğini sizlere anlatacağız. Bunun yanı sıra şuana kadar instagram’da yaklaşık olarak 400 milyona yakın kişi #tbt hastagini kullanmaktadır. Sizler de yaptığınız paylaşımların altına bu yazının hangi koşullar da eklendiğini öğrendiğiniz de artık paylaşımlarınıza ekleyebilirsiniz. Hem eğlenceli bir serüven hem de daha fazla kişi tarafından yapılan paylaşım görülmesine sebebiyet vereceksiniz.

instagram tbt nedir nasıl kullanılır ne anlama geliyor

İnstagram tbt yazısı ne anlama geliyor?, instagramda tbt yazılmış, #tbt nedir?, # tbt yazısı ne için kullanılır?, tbt türkçe anlamı ne ifade ediyor. Hikaye ve normal paylaşımlar sırasında paylaşımlarda yer almakta olan #tbt yazısıyla ilgili tüm merak edilenleri kaleme aldık. Eminim ki tüm instagram kullanıcıları bu haberimizden sonra artık yapmış oldukları paylaşımların altına #tbt hastagini kullanacaktır.

Tbt ne anlama geliyor

#tbt ile ilgili yapılan paylaşımların ne için yapıldığına değinmeden önce yazısının Throwback thursday olarak bilinmesinde fayda buluyorum. Bunu türkçeye uyarladığınız da ise perşembe gerilemesi anlamı taşımaktadır. Yani normal koşullar da bir anlam ifade etmeyen bu yazıyı sosyal medya kullanıcıları fenomen etti diyebiliriz. Genel anlamda perşembenin ertesi günü geçtiği anlamı ifade ettiğinden dolayı perşembe günleri kullanılmaktadır.

Tbt nasıl yapılır

#tbt işaretini genel olarak arkadaşlarımızla çekilen fotoğrafları ya da kendi başımıza çekilen fotoğrafları aynı anda değilde ilerleyen zamanlarda paylaştığınızda bu etiketi paylaşımda kullanabilirsiniz.

Paylaşım yapıldığı sırada #tbt yazdıktan sonra ”tamam” diyerek paylaşımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle o yapılan paylaşımın o gün içerisinde değilde daha eski bir dönem de çekildiği arkadaşlarınız tarafından anlaşılacaktır. Sizler de eğer #tbt yazısı ile karşı karşıya kalırsanız bilin ki o paylaşımı yapan kişi o resmi aynı gün değil daha öncesinde çekmiştir. Paylaşımı çektiği zaman da değilde aradan zaman geçtikten sonra instagram hesabında paylaşımını gerçekleştirmiş olacaktır.

instagram tbt nedir nasıl kullanılır ne anlama geliyor, tbt nedir, tbt anlamı, tbt ne anlama geliyor, tbt, tbt nasıl yapılır, tbt ne demek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz