Paylaş

instagram tanıtım yayınlayamazsın sorunu nasıl çözülür? Sorusunun yanıtı için neler yapmanız gerektiğini yazımızda anlatacağız.

instagram tanıtım yayınlayamazsın sorunu nasıl çözülür?

İnstagram, Ekim 2010 tarihinde kurulan sosyal medya platformudur. Kullanıcı kitlesi her geçen gün artış gösteren uygulamada reklam veren kitle sayısı da artmıştır. Reklam vermeye çalıştığınızda tanıtım yayınlayamazsın sorunu alıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri kontrol edeceğiz.

Telefonunuzda Play store ya da Apple store üzerinden ücretsiz şekilde indirebildiğiniz uygulamanızda çeşitli sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bildiğiniz üzere Facebook ve instagram bağlantılıdır. Facebook instagram’ı yakın zaman içerisinde de satın alarak önemli bir adım atmıştır.

Facebook’ta bir sayfanız olmadan instagram uygulamanızda reklam verilmeyeceğini biliyor olmalısınız. İnstagram hesabınızda reklam verme işlemleri ve diğer işlemlerinizde de hatalar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunların hepsinin bir nedeni ve bu nedenlerinde kendine has çözümleri bulunmaktadır.

Son dönemlerde sizlerden gelen soruları incelediğimizde reklam vermeye çalıştığınızda tanıtım yayınlayamazsın hatası ile karşılaştığınızı söylediniz. Bunun üzerine kısa bir araştırma sağlayarak yaşamış olduğunuz bu sorunun ne ile alakalı olduğunu inceledik. Yaptığımız incelemeleri de sizlere adım adım paylaşacağız.

instagram tanıtım yayınlayamazsın çözüm adımları

 • Hatanın alınmasındaki en büyük nedenlerden birisi hesabınızın kişisel hesap olmasından kaynaklanmaktadır.
 • Profesyonel hesap kullanmıyorsanız eğer bundan dolayı bu hatayı alıyorsunuzdur.
 • Kişisel hesap’tan profesyonel hesaba geçme işlemlerini merak ediyorsanız eğer bu aşamaları vereceğiz.
 • Profilinize giriş yapın. Ve sonrasında ‘’Ayarlar’’ alanına gelin.
 • Oradan ‘’Hesap’’ kısmına dokunun.
instagram tanıtım yayınlayamazsın sorunu nasıl çözülür
 • Son olarak açılan ekranda ‘’Profesyonel hesaba geçiş yap’’ yazısının üzerine tıklayıp hesabınızın geçişini gerçekleştirin.
 • Alınan hatanın bir diğer nedeni ise sayfa yönetici olmamanızdır. İnstagram uygulamanızın bağlı olduğu Facebook sayfasının yöneticisi değilseniz eğer bu işlemi sağlayamazsınız.
 • Ve instagram tarafına reklam vermeye çalıştığınızda tanıtım yayınlayamazsın şekilde uyarı alırsınız.
 • O yüzden sayfada yönetici değilseniz eğer yönetici olma isteği gönderebilirsiniz.
 • Sayfanın sahibi sizi yönetici yapması durumunda siz de artık reklam vermeye yetkilendirilmiş olacaksınız.

Bu anlattığımız nedenlerden hiçbirini yaşamıyorsanız bu durumda sorun bildirisi sağlayın. Sorunu instagram yetkililerine iletmeniz durumunda yetkililer tarafından gerekli incelemeler sağlanacaktır. İnstagram hakkında sormak istediğiniz farklı bir konu varsa bunu bize yorumdan ulaştırabilirsiniz.

1 Yorum

 1. Merhaba

  Takipci satin almamdan kaynakli oldugunu dusundugum tanitimlarin durdurulmasi ne kadar suruyor? 3 gundur devam ediyor, instagram’a yazdim ama cevap yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here