Paylaş

instagram takipçi sayım neden düştü. İnstagram hesabında yaşanan takipçi sayılarının düşüyle ilgili yazımızda sizleri bilgilendireceğiz.

İnstagram uygulaması güncellemeleriyle getirdiği yeniliklerle göz kamaştırırken bu durum farklı da olabilmektedir. Sürekli kendini yenileyip özelliklerine özellik katan uygulama da artık beğeni ve yorum zorunlu kılındı gibi. An itibariyle tüm kişilerde takipçi sayılarında azalış olduğunu belirtebiliriz. Yeni gelen güncelleme ile birlikte bir çok kişinin takipçi sayılarında görünen azalma ister istemez moral bozukluğuna sebebiyet vermektedir. Zaten normal koşullarda da bu güncelleme gelmeden önce takipçi sayım sürekli düşüyor diyen kullanıcı kitlesi bulunmaktaydı. Bunun sebebi açılan sahte hesaplar, dondurulan hesaplar, instagram tarafından kapatılan hesaplarla alakalıdır. Bazıları ise sizin paylaşımlarınızı beğenmediğinden ötürü ya da yaptığınız bir yanlış paylaşımdan dolayı anında sizleri takipten çıkarmaktadır. Ama özellikle gelen bir güncelleme ile birlikte takipçi kitlesinin düşmesiyle ilgili üzülen kullanıcılar için durumun araştırmasını sağlamış bulunuyoruz.

instagram takipçi sayım neden düştü

İnstagram takipçi sayım düştü, instagram takipçilerim düştü, instagram takipçi sayım neden düştü, instagram takipçi sayım sürekli düşüyor, instagram takipçi sayım düşmesin, instagram takipçilerimi sildi, instagram takipçilerimi neden sildi. Kısa süre içerisinde gelen bir güncelleme ile birlikte özellikle yoğun bir takipçiye sahip olan kişilerde gözle görülür bir sayı da düşüş yaşandı. Yaşanan sorunun temelinde yatan neden ise şuanda sahte hesapların önüne geçmektir.

instagram takipçi sayım sürekli düşüyor

Bundan sonraki süreç içerisinde sizleri takip eden kişilerin instagram paylaşımlarınızda herhangi bir yorum yada beğeni yapmaması durumunda otomatik olarak takipçiler sizden çıkarılmaktadır. Takipçi sayınızda düşüş yaşanmasıyla alakalı problem an itibariyle geneldir. İnstagram duruma el atarsa bir sonraki güncelleme ile birlikte düzeltmeye gidecektir.

instagram takipçi sayım neden düştü, instagram takipçilerim düştü, instagram takipçilerim sürekli düşüyor, instagram takipçilerimi sildi, instagram takipçilerim silindi, instagram takipçilerim düşmesin

Ancak sizi takip eden kişilerin gönderilerini beğenip yorum yapması hep sizin daha fazla kitleye ulaşmanızı sağlayacak hem de takipçi sayınızın gerçek kişilerle sınırlı kalması hedeflenmektedir.

Takipçi sayılarının sürekli günden güne düşme nedeni ise bot hesaplar, sahte hesaplar, silinen hesaplar, kapatılan hesaplar ve dondurulan hesaplardır. Bunlardan ötürü de takipçi kitlesinde düşüşlerin her zaman olacağını aklınızda bulundurmanız da fayda bulunmaktadır.

instagram takipçi sayım neden düştü sorusuna yanıt vermeye çalıştık. Sormak istediklerinizi yoruma eklemeniz halinde tarafınızdan gerekli açıklamalar sizlere iletecektir. Dilerseniz instagram destek yardım şikayet iletişim hattı yazımıza göz gezdirip sorunu iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here