Paylaş

Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda instagram takip engeli kaç gün sürüyor ve engelim kalkmıyor şeklinde girdiğiniz araştırmalara yanıtı konu aldık.

İnstagram uygulamanızda var olan limitleri bilmediğiniz sürece isteseniz de istemeseniz de çok sorunlarla karşılaşırsınız. Biz de daha öncesinde hazırlamış olduğumuz yazılarımızda sizin sorun yaşamamanız için bu limitlerin bir çoğunda bahsetmiş bulunuyoruz. instagram engeliniz hakkında bir çok araştırma sağlandığını söyleyebiliriz.

Yapılan bu araştırmalara çözüm bulabilmeniz için ve tekrardan takip engeli almamanız için dikkat etmeniz gereken hususları sizlere aktaracağız. Böylelikle takip engelinin kalkmaması ya da kaç gün süreceğine yönelik bilgileri öğrenerek bu alandaki sınırlandırma bilgilerini de verip sorunu çözümleyeceğiz.

instagram takip engeli kaç gün sürüyor ve engelim kalkmıyor

instagram takip engeli kaç gün sürüyor ve engelim kalkmıyor

instagram takip engeli kaç gün sürüyor diye bir arama sağladıysanız şayet bunun için süre vermek mümkündür. Normal de almış olduğunuz kısıtlama sonrasında 24 saat ile 48 saat arasında bu engel kalkacaktır. Ancak engel sizin yediğiniz ilk engel değil ise bu sürenin daha da fazla uzayacağını bilmeniz de yarar bulunmaktadır.

İnstagram sizin uygulama içerisinde 7.500 kişinin üzerinde kişiyi takip etmenize izin vermemektedir. Lakin bir çok kullanıcı instagram hesabında gece gündüz demeden bu takip alanını 7.500 yapana kadar herkese istek göndermektedir. İşte tam da bu sırada engel almaktasınız. Dolayısıyla takip isteklerinizi karşı tarafın takip isteklerini kabul ederek atmasını beklemelisiniz. Buna dikkat etmeden gönderim sağlamanız sizin bu bağlamda engel almanıza neden olacaktır.

Uygulama da bir yerde engel almanız halinde diğer özelliklere de anında kısıtlama gelmektedir. Oluşan tüm bu sorunların önüne geçilebilmesi için nelerin kontrol edilmesi gerektiğine beraber göz gezdireceğiz. Engelin nasıl kalkacağı ve buna bağlı çözüm aşamalarını paylaşarak sorunu gidereceğiz.

instagram takip engelim kalkmıyor

instagram takip engelim kalkmıyor öncesinde göndermiş olduğunu isteklerin geri çekilmesi gereklidir. Ve 48 saat boyunca hiç kimseye istek gönderilmeden beklenilmelidir. Bu işlemleri devreye aldıktan sonra belirtilen süre bittiğinde tek bir kişiye istek göndermeyi deneyin. Yine sorun devam eder ise aldığınız kısıtlamanın kalkması için instagram yetkilileriyle iletişime geçilmesi lazımdır.

Yetkililer ile iletişime geçmeyi bilmiyorsanız ayarlar bölümüne gelerek oradan da ‘’Yardım’’ kısmına girerek ‘’Sorun bildir’’ demeniz gerekiyor. Sorunu bildirmeniz halinde kontroller ekipler tarafından sağlanarak sorun giderilecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here