Paylaş

Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimi bu yazımızda instagram sohbet rengi değiştirme değiştiremiyorum diyorsanız ilgili ayarları nereden yapacağınızı bildireceğiz.

İnstagram DM alanını Facebook’un messenger uygulaması ile birleştirmiş durumdadır. Artık sohbet alanınızda ‘’Messenger’’ simgesi yerini alacaktır. Ve aynı zamanda sohbet renginizi de değiştirebiliyorsunuz. instagram sohbet rengi değiştirme değiştiremiyorum diyorsanız ya da nereden değiştireceğinizi bilmiyorsanız ilgili kontrolleri gözden geçireceğiz.

İnstagram dm alanına getirdiği yeniliklerle bu alanın daha fazla kullanılmasını amaçlamaktadır. Dolayısıyla gelen yenilikler güncellemelerle birlikte hesaplara dahil edilmektedir. Tüm herkese güncelleme bilgisi geldikten sonra geçiş yapıp yapmamak size bağlı kalmaktadır. Geçişi yapmış olmasına rağmen sohbet renginin nasıl değiştirileceğini bilmiyorsanız doğru yerdesiniz.

instagram sohbet rengi değiştirme değiştiremiyorum

instagram sohbet rengi

instagram sohbet rengi değiştirme işlemleriniz için öncelikle size gelen uyarı sonrasındaki geçişin sağlanması gereklidir. Bu geçiş tamamlandı ise eğer uygulamanıza giriş sağlayın. Profil ekranından mesaj ikonuna dokunun. Güncellemenin işleme girip girmediğini DM simgesinden de anlayabilirsiniz. Simge ok şeklinde değil Facebook’un mesajlaşma uygulaması olan Messenger gibi görünmeye başlayacaktır.

Oraya tıkladıktan sonra mesajlaşmış olduğunuz herhangi birinin üzerine dokunun. Sohbet alanına geldiğinizde mesajlaştığınız kişinin yanında bulunan ‘!’ işaretine tıklayın. Sağlamış olduğunuz bu işlem aşaması sonucunda gelen ekranda ‘’Tema’’ yazısını göreceksiniz. Tema yazısının üzerine dokunmanızla birlikte karşınıza renklerin ismi gelecektir.

İstediğiniz renk seçimini yaparak burada sohbet rengini değiştirebileceksiniz. Uygulamanın içerisinde bu işlemleri belirtilen şekilde yapıyor olmanıza karşın sohbet rengi değişmiyor ise farklı bir problem yaşıyor olabilirsiniz. Hataya neden olan bağlantılarınızı gözden geçirerek sorununuzu çözüme kavuşturacağız.

instagram sohbet rengi değiştiremiyorum

instagram sohbet rengi değiştirme

instagram sohbet rengi değiştiremiyorum diyorsanız eğer belirtilen işlemleri eksik yapmış olabilirsiniz. Güncelleme gelecek ve bu güncellemeyi devreye almanız gereklidir. Bunların her birini yapıyor olmanıza karşın Tema bölümü görünmüyor ise bu durumda sorun bildir üzerinden sorununuzu instagramın kendi yetkililerine bildirebilirsiniz.

Kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyebilir ya da telefona güncelleme gelmişse gelen güncellemelerden dolayı işlemler devreye girmiyor olabilir. Her birini kontrol ederek ayarları işleme almanızda yarar bulunmaktadır. Tüm bahsetmiş olduğumuz ayarları yaptığınızda sorun yaşarsanız bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz. İyi gezintiler dileriz.

instagram sohbet rengi değiştiremiyorum
instagram sohbet rengi değiştirme değiştiremiyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here