Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda instagram silinen hikayeleri görme ve bulma işlem detaylarını nasıl sağlayacağınızı detaylı bir şekilde kaleme almış bulunuyoruz.

Hikayelerin en çok paylaşıldığı platformlar arasında instagram başı çekmektedir. Snapchat uygulamasıyla birlikte hayatımıza giren hikayeler whatsapp uygulamasında da sıkça kullanılmaya başlanılmıştır. instagram silinen hikayeleri görme ve bulma adımları hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Hepimizin bildiği üzere instagram uygulamasında arşiviniz açıksa şayet bu durumda yapılan hikaye paylaşımlarınız 24 saat sonra kaybolsa bile arşiv alanında saklanmaktadır. Ancak arşiv saklı değil ya da silinen hikayenizi bulmak istiyorsanız bununla alakalı işlem aşamalarını birlikte kontrol edeceğiz.

instagram silinen hikayeleri görme ve bulma

instagram silinen hikayeleri görme ve bulma

instagram silinen hikayeleri görme işlem aşamalarınız için arşivi faal tutmanızın sizin için yararlı olacağını söylemek mümkündür. Ancak zaten arşiv açık olmuş olsaydı eminim siz de böyle bir araştırmaya girmiyor olurdunuz. Eğer arşiv açıksa ve sadece arşivi bulamıyorsanız bunun için instagramda profil alanına gelerek sağ üst köşede bulunan üst üste çizgili bölmeye dokunun. Ardından gelen ekranda ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş gerçekleştirin.

Yapacağınız işlem aşamaları sonrasında başarısız bir sonuç alırsanız https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/download/request/ alanına tıklamanız gerekiyor. Bu işlemlerin tamamını bir bilgisayardan sağlarsanız sizin için daha sağlıklı olacaktır. Linke tıklamadan önce bilgisayarınızın tarayıcısında instagram uygulamanızın açık durumda olması gerekiyor.

Uygulama açık ise gelen ekranda ‘’İnstagramda paylaştıklarının bir kopyasını al’’ seçeneğinin üzerine dokunmanız lazım. Beraberinde dosyalarınızın tamamı bilgisayarınıza indirilecektir. Gelen dosyaların içerisinden ‘’Stories’’ yani ‘’Hikayelerim’’ klasörüne dokunmanızla birlikte işlem aşamalarınızı bitirmiş olacaksınız.

instagram silinen hikayeleri bulma

instagram silinen hikayeleri bulma yöntemleri doğrultusunda ayarlarınızı tamamlamış olmanız gerekiyor. Şayet indirme sırasında ya da hikayelerin açılımı konusunda problem ile karşılaşırsanız internet ağınızın gözden geçirilmesi gerekiyor.

Çünkü veriler internet bağlantısı olmadan indirilmez ya da açılmaz. Bağlantılarınız da sorun yok ise Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınıza güncelleme gelmiş ise güncellemeleri devreye alabilirsiniz.

Bunun dışında antivirüs programı kullanıyorsanız bu da engel olacağından dolayı antivirüs programını devre dışı bırakarak tekrar deneme sağlamanızda yarar bulunuyor. Sormak ve eklemek istediğiniz bilgileri aşağıda bizimle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here