instagram sikayet ederek hesap kapattırma adımları için ilgili formları ve buna bağlı olacak şekilde yapacağınız işlemler haberimizde yer almaktadır. İnstagram şikayet bildirimi için nelerin gerektiğini konu alacağız. Yani tam anlamıyla hesap kapatma yollarından kısaca bahsedeceğiz.

Konu önem arz ettiğinden dolayı kısaca bir ön bilgi vermemizde fayda olduğunu düşünüyorum. İnstagram uygulamasında her önüne gelen hesabın şikayet yöntemi ile kapatmanız mümkün değildir. Yani bunun belli aşamaları ve kuralları bulunmaktadır. Siz sevmediğiniz bir kişinin hesabını sırf ona kötülük olsun diye kapatmak isterseniz bunu başaramazsınız. Çünkü kişi yapılan spamları ya da şikayetleri kimlik bilgileriyle birlikte instagram’a bildirmesi halinde yapılan şikayetlerin asılsız olduğu instagram tarafından anlaşılacak ve bu durumda sizin hesabınızın kapatılmasıyla karşı karşıya kalma durumu meydana gelecektir. Haliyle şikayet ettiğiniz hesap sizi taklit ediyorsa, cinsel, taciz ya da kötü içerikli paylaşımlar yapıyorsa bu durumda hesabı şikayet etmeniz halinde sonuç elde edebilirsiniz. Harici durumunda yapacağınız şikayetler dikkate alınmayacaktır.

instagram sikayet ederek hesap kapattırma

instagram sikayet ederek hesap kapattırma, instagram şikayet bildirimi, instagram şikayet formu, instagram şikayet etme hattı, instagram kapattırma, instagram hesabını kapattırma,instagram spamlama işlemleri için kişi sizi sözlü taciz ediyorsa, istenmeyecek şekilde size kötü bir yazı yazdıysa bu durumda şikayetinizi iletmeniz halinde dikkate alınacağını unutmayınız. Şimdi isterseniz şikayet edeceğiniz hesap için neler yapılacağına başlayalım.

İnstagram şikayet bildirimi

Şikayetiniz de haklı olduğunuza inandığınız durumlarda hesabın kapatılacağını unutmayınız. Tabi şikayetin fazlalığı ve içeriğin değiştirilmesi de hesabın kapatılmasın da hız kazandıracaktır.

Öncelikle instagram hesabı için yapılacak olan şikayet adımlarına değinmek istiyorum. İlk olarak şikayet etmek istediğiniz hesabın profiline geliyorsunuz. Daha sonrasında yapılan paylaşımın üzerine geldikten sonra sağ üst alanda yer almakta olan (…) bölüme tıklıyoruz. Bu alana tıkladıktan sonra ”Kullanıcı şikayet et” bildirimi olacaktır. Buraya tıklamanız yeterli olacaktır. Fakat bu yöntem oldukça etkisiz olacağı için farklı adımları izlemeniz de de fayda bulunmaktadır.

İnstagram kapattırma

Hesap kapattırma için ilk olarak basit yöntemden bahsetmiş bulunmaktayız. İnstagram’ın belli formları sizler adına hazırlandığından dolayı bu formlar üzerinden ilerleme sağlayacağız. Tabi ki hangi linklerin neler olduğunu merak ediyorsunuz elbetteki,

  • İnstagram taklit hesap şikayet formu alanına tıklamanız halinde sizi taklit eden hesabın kapatılmasına yönelik adımlarınızı izlemeniz halinde o hesabın kapatılmasına ilişkin yolu sağlayabilirsiniz.
  • Tabi burada dosya ekle alanına sizi siz olduğunuzu ispatlayacak adımları sağlamanız daha yararlı olacaktır.
  • İnstagram taciz ve zorbalık formu üzerine tıklamanız halinde taciz ya da zorbalık yapan kişinin şikayetini bildirebilirsiniz.
  • Yapacağınız bu işlem adımları sonrasında instagram yetkilileri konuyu dikkate alacaktır.

instagram sikayet ederek hesap kapattırma işlem ayarlarını sizlere sunumunu gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Aklınıza yer edilen ya da takılan soruları yorum alanında bizlere ulaştırmanız halinde sizlere hızlı bir şekilde geri dönüşler yapılacaktır.

instagram sikayet ederek hesap kapattırma, instagram şikayet bildirimi, instagram şikayet formu, instagram şikayet etme hattı, instagram kapattırma, instagram hesabını kapattırma,instagram spamlama instagram sikayet ederek hesap kapattırma, instagram şikayet bildirimi, instagram şikayet formu, instagram şikayet etme hattı, instagram kapattırma, instagram hesabını kapattırma,instagram spamlama instagram sikayet ederek hesap kapattırma, instagram şikayet bildirimi, instagram şikayet formu, instagram şikayet etme hattı, instagram kapattırma, instagram hesabını kapattırma,instagram spamlama instagram sikayet ederek hesap kapattırma, instagram şikayet bildirimi, instagram şikayet formu, instagram şikayet etme hattı, instagram kapattırma, instagram hesabını kapattırma,instagram spamlama instagram sikayet ederek hesap kapattırma, instagram şikayet bildirimi, instagram şikayet formu, instagram şikayet etme hattı, instagram kapattırma, instagram hesabını kapattırma,instagram spamlama

Önceki İçerikinstagram hesabını kaç kişi spamlarsa kapanır
Sonraki İçerikModem arayüzüne giremiyorum sifremi unuttum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz