instagram Sifremi Hatırlamıyorum E Postamı Bilmiyorum bu durumda neler yapılacağını yazımızda ele alacağız. İnstagram e posta bulma, öğrenme ve değiştirme işlem ayarlarını haberimizle birlikte artık gerçekleştirebilirsiniz.

Genelikle facebook bağlantısı üzerinden hesaplarını açan kullanıcılarda yaşanan sorunlardan birisi olan e posta unuttum sorunu ile ilgili yaşanan aksaklıkların giderilebilmesi için yapılacak olan adımları paylaşacağız. İnstagram hesaplarına girişleri kendi facebook hesaplarında yaptıklarında haliyle hesabının kapatması halinde instagram’a da erişimi kaybediyor. Şimdi şifresini unutan ya da e posta adresini bilmeyen kullanıcılar için yapılacak olan işlem adımlarını tek tek anlatımını gerçekleştireceğiz. Bu sorundan ötürü hesaplarına giremeyen bir çok kullanıcının isteği karşılanmış olacaktır. Yapacağınız ayarlar sonrasında artık hesaplarınıza erişiminizi sağlayabilirsiniz.

instagram Sifremi Hatırlamıyorum E Postamı Bilmiyorum

instagram şifre bulma, instagram şifre öğrenme, instagram e postamı bilmiyorum, instagram e posta bulma, instagram e posta öğrenme, instagram e posta değiştirme, instagram şifremi bilmiyorum, instagram hesabına giriş gerçekleştiremiyorum diyorsanız artık bunun için üzülmenize gerek bulunmamaktadır. Şimdi ayarlara başlayabiliriz.

İnstagram Şifre Öğrenme

İnstagram uygulamasında şifresini öğrenmek isteyen bir kullanıcı neler yapmalı bunu yazımızda ele alacağız. Öncelikle şifrenizi bulmak ya da öğrenmek istiyorsanız uygulamaya kayıt yaptığınız e-posta adresini hatırlıyorsanız sorunsuz bir şekilde hesabınızın şifresini bulabilirsiniz.

 • Ayarlarımızın yapılandırılabilmesi için ilk olarak bilgisayardan ya da telefondan tarayıcıya giriş işlemi gerçekleştirip,
 • Sonrasında ”instagram.com” yazıp enter’a tıklıyoruz.
 • Yaptığınız işlem sonrasında https://www.instagram.com/accounts/password/reset/ yazıp giriş gerçekleştirebilir ya da bağlantının üzerine doğrudan tıklayıp ayarlarınıza devam edebilirsiniz.
 • Daha sonrasında karşınıza hesabınızın kullanıcı adınızı isteyecektir.  Kullanıcı adınızı girdikten sonra ”Ben Roboot Değilim” alanına tıklayıp sonrasında ”Mail” adresinize bir kod gönderdiğine ilişkin bilgi notu verecektir sizlere.

instagram Sifremi Hatırlamıyorum E Postamı Bilmiyorum, instagram şifre bulma, instagram şifre öğrenme, instagram e postamı bilmiyorum, instagram e posta bulma, instagram e posta öğrenme, instagram e posta değiştirme

instagram Sifremi Hatırlamıyorum E Postamı Bilmiyorum, instagram şifre bulma, instagram şifre öğrenme, instagram e postamı bilmiyorum, instagram e posta bulma, instagram e posta öğrenme, instagram e posta değiştirme

İnstagram Şifre Bulma

Tıpkı yukarıdaki görselde olduğu gibi ben instagram uygulamasına cep telefonu üzerinden kayıt olduğum için benim cep telefonuma yenileme bağlantısını göndermiştir.

Ancak siz e posta üzerinden kayıtlı olduğunuzdan dolayı o e posta bağlantısına yenileme gönderdiğini iletecektir. Böylelikle yenileme bağlantısına tıkladığını andan itibaren giriş işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

İntagram E Posta Bulma

İnstagram e posta adresini bulabilmeniz için yapılacak olan işlem ayarları ise yine aynı adımlar doğrultusunda ilerlemesi sağlanmaktadır.

 • Şöyle ki siz hesaba giriş işlemi gerçekleştirdikten sonra,
 • https://www.instagram.com/accounts/password/reset/ bağlantıyı girdikten sonra herhangi bir sorun yaşamadan işlemleri sağlayabilirsiniz.
 • Yani yine ben robot değilim alanına girip şifreyi yenile diyorsunuz.
 • Yapılan işlem ayarları sonrasında cep numarası değil de sizler s*****0 uzantılı bir bilgi verecektir.
 • Bu sizin e postanızı hatırlamanıza sebebiyet verecektir.

Şayet yıldızlı bir alanda geldikten sonra hatırlamasını sağlarsanız o mail adresinize giriş yapıp yenileme butonuna tıklayıp ayarlarınızı tamamlatabilirsiniz.

Yaptığınız ayarlar sonrasında başka bir sorun ile karşılaşmanız halinde alt alanda yorum alanında bizlere iletişime geçmeyi ihmal etmeyin. Sorunlarınız bizim için her zaman önem arz etmektedir. İyi gezintileri dileriz.

61 YORUMLAR

  • Merhaba,

   Numaranıza artık erişim olmadığından ötürü bir mail adresi yok ise bu durumda ”instagram hesabıma giremiyorum resimli anlatım” adı altında bir yazımız bulunmaktadır. Bu yazıdaki ayarları aynen olduğu gibi ele almanız probleminize çözüm sağlayacaktır.

 1. merhaba ,
  ınsatgram şifremi unuttum ve mail adresimi doğruladığımda bana link gönderiyor ve o linki tıkladığımda başka ınstagram sayfamı açıyor ?

 2. Merhaba. Instagram şifremi unuttum daha sonra yeniledim bir şekilde her şey halloldu reset’li linke girdim ve e posta onay kodu istiyor sorun şu ki e postamı da şifresini de bilmiyorum nasıl halledebilirim?

 3. merhaba şifre yenileme için yollanan maildeki linke tıkladım ve artık hesabıma giremiyorum.ben linke bastıktan sonra şifre yenileme için yollanan mailin başı bana ait,mailin uzantısı yılıdızlı gözüküyor ve benim kullandığım uzantı adresi değil.kod yollama benim adresime gelmiyor. İnstagrama mail attım sorununuz çözüldü diyor ama ben şifre yenileme yapamıyorum.bu konuda yapabileceğim bir şey var mı?

 4. Merhaba. İnstagram şifremi unuttum ve mail adresimi hatırlamıyorum. a*****e@g… şeklinde gösterilen de hatırlamama yardımcı olmuyor ayrıca gmail üzerinden ismim ve numaram üzerine açılmış gmail hesaplarına tek tek ulaştım fakat hiçbiri değil, dogrulama kodu da gelmemiş. Mail adresimi hatırlayamadığım için de destek ekibi hesabın sahibi olduğumu doğrulamıyor. Ne yapmam gerekiyor? Acil..

  • Merhaba İrem hanım

   Karşılaşmış olduğunuz durum ile alakalı olarak mail hesabınızı hatırlamanız gerekmektedir. Mail hesabını hatırlamıyorsanız eğer ”İnstagram hesabıma giremiyorum resimli anlatım” adlı makalemize giriş sağlayarak bu alandan işlem sağlayabilirsiniz.
   İletişim e-posta adresine güncel mail hesabınızı yazmanız gereklidir.

 5. Merhaba. İnstagram şifremi unuttum ve mail adresimi hatırlamıyorum. a*****e@g… şeklinde gösterilen de hatırlamama yardımcı olmuyor ayrıca gmail üzerinden ismim ve numaram üzerine açılmış gmail hesaplarına tek tek ulaştım fakat hiçbiri değil, dogrulama kodu da gelmemiş. Mail adresimi hatırlayamadığım için de destek ekibi hesabın sahibi olduğumu doğrulamıyor. Ne yapmam gerekiyor? Acil..

  • Merhaba İrem hanım

   Karşılaşmış olduğunuz durum ile alakalı olarak mail hesabınızı hatırlamanız gerekmektedir. Mail hesabını hatırlamıyorsanız eğer ”İnstagram hesabıma giremiyorum resimli anlatım” adlı makalemize giriş sağlayarak bu alandan işlem sağlayabilirsiniz.
   İletişim e-posta adresine güncel mail hesabınızı yazmanız gereklidir.

  • Merhaba Ayşe hanım,

   Bu durum ile ilgili mail adresininizi hatırlamanız gereklidir. Yani hotmail uzantılı ya da gmail uzantılı mail hesabını hatırladıktan sonra onun üzerinden şifremi unuttum adımlarını takip edebilirsiniz.
   Bunun dışında da farklı bir hesaptan ekran görüntüleriyle birlikte sorun bildirisinde bulunmanız işinizi görecektir.

 6. Merhaba
  İnstagram şifremide mail şifremide hatırlamıyorum. Sizin dediklerinizi de yapmama ragmen mail şifremi hatırlayamadıgım için hicbirsey yapamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

  • Merhaba Birgül hanım,

   Durum için mailiniz gereklidir. Yani mail ile telefon üzerinden kurtarım mümkündür.
   Bunların hiç biri yok veya ulaşamıyor isek başka bir hesaptan instagram’a durumu detaylıca sorun bildirisi üzerinden ieltmemiz gereklidir.

 7. Ya ben istgram şifremi unuttum Facebook ta bağlı değildi e-posta kodu gönderiliyor ama yıldızlı bir e-posta ya kod gönderiliyor bakıyorum epostami kod Felak yok b*****6****com şu şekil de bir postaya kod gönderiliyor

 8. Merhaba. Ben dediğiniz işlemleri uyguladım. Lakin şifre yenileme bağlantısı on*****@e*******.com e posta adresinize gönderildi diyor.Böyle bir e posta hizmet sağlayıcısı yok. Sizde nasıl ulaşabilirim hesabima lütfen yardımcı olun.

 9. merhaba bn instagram şifremi biliyorum ama olağan dışı sebebten dolayı girilemiyor diyor ve ben epostayla açtım bu hesabı ama kafamdan sallayarak yani nasıl kurtarabilirim

 10. Hocam selamun aleyküm bilgiler için teşekkür ederim ama benim hesabın eposta ve şifresini unuttum,yıldızlı bir hesap geliyor ve o hesabı hatırlayamıyorum bir arkadaşın üzerineydi ve bulamıyoruz hesabı ve birde gösterdiğiniz materyaller bende gelmiyor yani robot değilin falan gelmiyor benim hesabımı almam lazım lütfen buna bir çare bulun saygılarımla.

 11. Merhaba. Bir sorun ile uğraşıyorum. İnstagram hesabıma olağanüstü giriş saptaması denedik yazıyor fakat e posta ve numaramı bilmiyorum facebooktan girmiştim numaradanda kod gelmiyor. Kodu nasıl alıcağımı okudum yaptım fakat olmadı. Lütfen dönüş yapın 🙂 saygılar… iyi günler…

 12. instagramıma giremiyorum şifre yenile dediğimde mail adresi olarak explorer uzantılı mail gözüküyor ve buna hiç bir şekilde erişemiyorum ne yapabilirim

 13. merabalar bn hesabımın şifresini giriyorum olağan dısı bir giriş denemesi saptadık diyor ve numara ve e postaya kod gönder diyor ikiside şuan elimde değil ne yapabilirimp

 14. Merhaba ben hotmail şifre mi hatırlamıyorum instagram hesabı mı da onun üzerinden aldığım için ona mesaj gidiyo ama ben bakamıyorum şimdi ne yapıcam hiç bir şifremi bilmiyorum

 15. Instagram’da kayıtlı şifremi ve mailimi unuttum ve instagrami şuan gayri faal durumunda ,mailimi ve şifresini unuttuğum için birşey yapamıyorum.instagrama kayıtlı mail ve sifreme nasıl ulaşabilirim..gönderilen iletileri kurtarmak için mail attik diyor fakat ben hiç hatırlamıyorum mailim

 16. İnstagramımı 2 hafta önce dondurmuştum. E postamı ve şifremi hatıramıyorum. Telefon numaramı girdiğimde kayıtlı olmadığını söylüyor. Ne yapmalıyım yardım edin lütfen.

 17. Merhaba ben kullanıcı adım ve şifremi hatırlıyorum ama e postamı unuttum. Giriş yapıyorum şüpheli giriş diyor ve epostama kod gönderiyor. Ama ben e postaya erişemiyorum

 18. Merhaba ben instagrama ilk giriş yaptığımda yanlış yazdım emaili sora kendi emailimi yazdım ilk yazdığım email onaylamamı istiyor ama email bana ait değil giriş yapamıyorum lütfen yardım edin ilk yazdığım emaili hatırlamıyorum

 19. Teleefonu sıfırladım.Sonra instagrama giris yapmaya calistim.Olagan disi giris denemesi saptadik falan dedi iki faktorlu acik kalmis.Normalde telefonuma sms olarak kod gelmesi lazim ama gelmiyo bi turlu ve hicbi sekolde hesaba giremiyorum napicam

 20. Instagramim facebook bağlantısı teli sifirlayncaerisimim engellendi şifreli bilmiyorum yardım sayfasında form yok kod ü başka bir e postaya gönderiyorlar ne yapmaliyim

 21. Kolay gelsin, instagram hesabım bir hata sonucu kapatıldı. Sorunu çözmek için destek ekibine mesaj göndermeye çalıştığımda hesabın epostasını istiyor. Fakat ben hesaba telefon numaramla kayıt oluşturmuştum. Ne önerirsiniz lütfen yardımcı olun…

 22. Eski instagram hesabımı geri almak istiyorum. Ve bildiğim tek şey kullanıcı adım. e posta adresimi şifremi hep unuttum. Sizin önerdiğiniz bir yolu denedim fakat yine e posta adrrsimi hatırlayamıyorum ve o e posta adresini de kullanmıyorum. Ne yapmalıyım? O hesabımda ulaşmam gereken bilgilerim var benim için çok önemli yardımcı olursanız sevinirim Lütfen ??

 23. Merhaba instagramla ilgili su an büyük bir sıkıntı yasıyorum. Ve kesinlikle kurtarmam gerek lütfen yardımcı olurmusunuz ? Şöyle ki aynı hotmail ve numarayla iki hesabım var ve bir tanesi hesabın baskasının elinde diye uyarı verdi ve şifre değiştirmem istendi. Ve şifremi unuttugum için hata vermeye basladı daha sonrasında şifre al dediğimde beni hep ikinci hesaba yönlendiriyor ne yapabilirim lütfen yardımcı olun???

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz