Paylaş

instagram sesli mesaj gönderemiyorum. İnstagram mesaj alanına gelen ses kaydı bölümünü kullandığınız da ses kaydı gitmiyorsa çözümüne birlikte bakacağız.

Aylardır gelmesi beklenen sesli mesaj gönderimi nihayet instagram hesaplarına gelmiş durumdadır. Beklenen özelliğin gelişiyle birlikte tüm kullanıcılar uygulama içerisinde özellikten hızlıca yararlanmaya başladılar bile. Ses kaydı gönderilebilmesi için yapılması gereken işlemler ise instagram hesabına girerek mesaj bölümüne gelip mikrofon tuşuna basılı tutmaktır. Zaten whatsapp hesaplarından da aşina olacağınız üzere aynı işlemleri mesaj alanından gerçekleştiriyorsunuz. Fakat bazı instagram kullanıcıları ses kaydı gönderdiklerinde karşı tarafa gönderilen mesajdaki sesin gitmediğini dile getirmektedir. Ya da basılı tutup bırakıldığında sesli mesajın mesaj bölümün de olmadığını belirtilmektedir. Bunun üzerine biz de yaşanan bu aksaklıklarla ilgili sorunun nasıl giderileceğini araştırdık. Hazırsanız eğer ses kaydının gitmeme nedenlerine ve gidebilmesi için yapılacak ayarlara birlikte göz gezdirelim.

instagram sesli mesaj gönderemiyorum

İnstagram gönderdiğim ses kaydı karşı tarafa gitmiyor, instagram sesli mesaj gitmiyor, instagram sesli mesaj atamıyorum, instagram ses kaydı atamıyorum, instagram ses kaydı sorunu, instagram ses kaydında ses gelmiyor. Mesaj alanında mesajlaştığınız arkadaşınız ya da takipçiye gönderilen ses kaydının karşı taraf tarafında ses alınamadığı belirtiliyorsa. Bunun için kontrol edilmesi gereken ayarlar aşağıdaki gibidir.

instagram ses kaydı gitmiyor

İnstagram hesabımızda dm alanına geldikten sonra mesaj yaz bölümünün sağ tarafında bulunan mikrofon tuşuna uzunca basılması halinde ses kaydı devreye girecektir. Ses kaydı devreye girdiği sırada konuşma yapıp konuşmanız bittiğinde bırakmanız yeterlidir.

instagram sesli mesaj gönderemiyorum, instagram ses kaydı gitmiyor, instagram sesli mesaj gitmiyor, instagram sesli mesaj gönderme, instagram ses kaydı gönderme, instagram ses kaydı atma

Bu işlem ardından otomatik olarak ses kaydı karşı tarafa gönderilecektir. Gönderilen ses kaydını mesaj bölümünde sizler de dinleyebilirsiniz. Ama ses kaydını açtığınız da ses yoksa mikrofon bağlantısıyla alakalı bir sorun olmuş olabilir. Onun dışında ses kaydı göndermeden önce arka planda çalışan farklı bir uygulama varsa bunları da kapatalım.

Ardından en önemli nokta ise internet bağlantısın da sorun olup olmadığını gözden geçirelim. Tüm bu kontroller de sonuç vermez ise uygulamayı bir kez kapatıp açarak telefonunuzda yeniden başlatalım. Sonrasında uygulamaya girerek tekrar ses kaydı göndermeyi denediğiniz de ses kaydınız sorunsuz bir şekilde gönderilecektir. Ancak gönderilme işlemleri de oluşan hata eminim ki internet bağlantısından kaynaklanmıştır.

instagram sesli mesaj gönderemiyorum diyenlere özel hazırladığımız yazımız dışında isterseniz Whatsapp pil kullanıyor ne demek yazımızı da inceleyebilirsiniz.

instagram sesli mesaj gönderemiyorum, instagram ses kaydı gitmiyor, instagram sesli mesaj gitmiyor, instagram sesli mesaj gönderme, instagram ses kaydı gönderme, instagram ses kaydı atma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here