Paylaş

instagram sesli mesaj açılmıyor çalışmıyor problemi ile ilgili daha öncesinde hiç bir işlem yapmadı iseniz çözümü için yapmanız gerekenleri anlatacağız.

İnstagram dm alanına getirilmiş olan sesli mesaj özelliğini eminim herkes gibi siz de aktif bir şekilde kullanıyorsunuzdur. Nasıl ki sesli mesaj gönderiyorsanız aynı şekilde size de sesli mesaj gönderen kişiler vardır. Gelen sesli mesajların açılımında bir sorunla karşılaşıyorsanız eğer bu sorunu nasıl giderecileceğini birlikte inceleyeceğiz.

Sosyal medya hesapları içerisin de en çok tercih edilen uygulamalar arasındaki yerini alan instagram uygulamasında mesaj alanına önemli yenilikler getirilmiştir. DM kısmına getirilen sesli mesaj özelliği ile birlikte artık takip ettiğiniz kişilere sesli mesajlarınızı da gönderebilirsiniz. Çoğu kullanıcı bu özelliği faal bir şekilde kullanmaktadır. Ancak bazı kullanıcılar ise instagram’ın mesaj bölümündeki bu özelliği kullanırken hatalarla karşılaştıklarını dile getirmektedir. Arkadaşınızın size göndermiş olduğu sesli mesajda karşılaşılan probleminizin çözümünü nasıl sağlayacağınızı ayrıntılı bir şekilde kontrol edeceğiz. Yapacağınız işlem aşamaları ile birlikte probleminizi kısa süre içerisinde çözüme kavuşturabilirsiniz. Hadi o zaman işlemlerinizi nasıl yapacağınızı beraber kontrol edelim.

instagram sesli mesaj açılmıyor

instagram sesli mesaj açılmıyor

instagram sesli mesaj açılmıyor problemi için ilk kontrol etmeniz gereken yer internet bağlantısı ile ilgilidir. İnternetiniz deki sorundan dolayı bu alanda sorunlar karşılaşabilirsiniz. O yüzden hemen mobilden bağlıysanız wi-fiye, wi-fi üzerinden bağlıysanız da mobil ağına bağlanarak deneme yapın.

  • Haricinde arka planda çalışan uygulamalarınız varsa onları kapatın.
  • Farklı bir arkadaşınızdan size sesli mesaj göndermesini isteyin.
  • O sesli mesajda bir problem var mı yok mu test edin.
  • Sadece belli bir arkadaşınızın ses kaydı açılmıyorsa o arkadaşınızın ses kaydın da bir sorun olabilir.
  • Sorun genel mi yoksa sadece sizle alakalı mı bunu kontrol edin.
  • Sunucu kaynaklı bir problem varsa beklemelisiniz.
  • Yok ise uygulama şifre bilgilerini biliyorsanız eğer uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleyin.

instagram sesli mesaj çalışmıyor

instagram sesli mesaj çalışmıyor

instagram sesli mesaj çalışmıyor sorununuz yukarıdaki aşamaların sonunda dahi hala daha devam ediyorsa bu durumda sorun bildirisi sağlamalısınız. Sorun bildirisi yapabilmeniz için ise ilk olarak uygulamaya giriş yapın.

Uygulamaya girdikten sonra profilinize gelin. Sağ üst alanda bulunan üst üste çizgili bölüme tıklayın. Gelen ekranda ‘’Ayarlar’’ alanına giriş yapın. Oradan da ‘’Yardım’’ alanına giriş yapın. Buraya giriş yaptıktan sonra da ‘’Sorun bildir’’ kısmına tıklayın. Bir şey çalışmıyor ekranına tıklayıp gelen ekrana sorunu ayrıntılı bir şekilde iletin.

İnstagram yetkilileri tarafından gerekli kontroller yapılarak sorun giderilecektir. İnstagram sesli mesaj açılmıyor çalışmıyor sorunu için yukarıdaki adımları takip edebilirsiniz.

instagram sesli mesaj açılmıyor çalışmıyor
instagram

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here