Paylaş

instagram sayfaya erişilemedi reklam vermiyor. İnstagram reklam vermeye çalıştığımda hata alıyorum. Reklam veremeyenler için çözümü yazımızda sunduk.

İnstagram hesabında reklam vermek istediğinizde ”Sayfaya erişilemedi. Reklam hesabına bağlı olan Facebook sayfasına erişilirken bir sorun oluştu. Profilini düzenler isen, doğru sayfaya ulaşabilirsin.” Hepimizin bildiği üzere instagram uygulaması yakın zaman içerisinde Facebook tarafından satın alınmıştır. Dolayısıyla instagram ile facebook bağlantılarını bir birleriyle bağlamanız da sorun bulunmayacaktır. İnstagram üzerinde reklam vermek isteyen kullanıcılar işlem aşamalarında belirtilen hata sonrasında nasıl bir yol izleyeceklerini merak etmektedir. Oluşan temel sıkıntıyla ilgili ilk olarak işletme profiline geçmeniz gereklidir. Yani instagram hesabında bir tanıtım yapmak istiyorsanız bu durumda instagram uygulamanız işletme profili olmalıdır. Ama ben işletme profilinde olmama rağmen bu hatayla karşılaşıyorum diyenler olmasından ötürü yaşadıkları bu temel sıkıntının nasıl ortadan kalkacağına birlikte göz atacağız.

instagram sayfaya erişilemedi reklam vermiyor

İnstagram sayfaya erişilemedi, instagram sayfaya erişim yapılamıyor, instagram reklam vermiyor, instagram reklam oluşturamıyorum, instagram sayfa sorunu, instagram reklam sorunu nasıl giderilir. Hesabınızın bir işletme profili olmasına karşın hesap içerisinde aldığınız sayfaya erişilemedi sorununa ilişkin yapılacak ayarlardan kısaca bahsederek oluşan temel sıkıntıyı gidereceğiz.

instagram reklam oluşturamıyorum

İşletme profilli bir instagram hesabında reklam oluşturma sırasında sayfaya erişilemedi hatasıyla karşı karşıya kaldığınızda Facebook sayfasında yönetici olmadığınızdan ötürü bu hatayı almaktasınız.

instagram sayfaya erişilemedi reklam vermiyor, instagram sayfaya erişilemedi, instagram reklam verilmiyor, instagram sayfaya erişilemiyor, instagram reklam oluşturamıyorum, instagram reklam hata veriyor

 • Facebook sayfasında yönetici olabilmek için ise sayfayı yöneten kişiye izleyeceği adımlardan da bahsedebilirsiniz.
 • Facebook sayfa yöneticisine facebook uygulamasındaki sayfaya gelmesini isteyerek buradan da ”Ayarlar” kısmına girmesini isteyelim.
 • Ayarlar bölümüne giriş sağladıktan sonra sol menüde bulunan ”Sayfa görevleri” seçeneğini göreceksiniz.

 • Sayfa görevleri alanında bulunan ”Yeni bir sayfa görevi ver” altındaki arama satırı bölümüne sizin adınızı yazarak ”Editör” seçeneğine tıklıyoruz.
 • Beraberinde ”Ekle” demesi halinde tekrar instagram hesabında reklam vermeyi deneyin.
 • Emin olun ki artık instagram hesabında karşınıza çıkan bu hata ortadan kalkacaktır.

Aldığımız instagram sayfaya erişilemedi reklam vermiyor hata neticesinde sorun yaşanmaya devam ederse bu durumda aldığınız hatayı yorumda bizimle paylaşabilirsiniz. İyi gezintiler dileriz.

6 YORUMLAR

 1. Merhaba bu sorun hala devam ediyor instagramda reklam veremiyorum ve adımları takip ederek işlemi yöneticiden editöre tıklayıp seçiyorum yanlış kabul ediyor ardından böyle bir sayfa bulunamadı diyor ne yapmam gerek yardımcı olurmusunuz teşekkürler

  • Merhaba

   Bir sayfa bulunamadı hatasının vermesinde ki sebep ya o sayfaya bağlı değil ya da siz o alanda yöneticisi değilsiniz. Başka bir sebebi yok, eğer bunların her ikisini de hata olarak almıyorsanız bu durumda sorun bildirisi sağlayabilirsiniz.

 2. Merhaba dediğiniz adımları uyguladığım halde yine aynı hatayı alıyorum sıkılmaya başladım gerçekten Ağ tl paramı da yürüttü bu instagram artık eeklam yapmak istiyorum şu soruna çözüm bulun lütfen

 3. Merhaba
  Facebook sayfam yayindan kaldirildi. Instagramda baska sayfayi eklememe ragmen tanitim yap butonuna basinca kaldirilan sayfayi goz onunde bulunduruyor ve hata veriyor. Facebookta sayfami da silemiyorum.. Yardim lutfen

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here