Paylaş

Instagram sayfa bulunamadı hatası alıyorum. Hesabınızda profilinize geldiğinizde istenen sayfa bulunamadı diyorsa yapmanız gerekenleri anlatacağız.

Instagram uygulamasında sunucu ya da sizden kaynaklı sorunlarla karşılaşılmaktadır. Yaşanan sorunlar karşısında çoğu kullanıcı panik yapmaktadır. Son zamanlarda ise istenen sayfa bulunamadı hatasını bir çok kullanıcı almaktadır.

Uygulamada gezinti sağladığınız sırada ya da profilinize geldiğiniz sırada böyle bir uyarı alıyorsanız, hemen strese girmemenizi tavsiye ediyoruz. Yaşanan sorunun sizle alakalı olmayabilir. Eğer sizle alakalı ise zaten nasıl gidereceğinizi yazımızda konu aldık.

Instagram istenilen sayfa bulunamadı diye bir uyarı gelmesi halinde ilk kontrol etmeniz gereken internet bağlantınızın olup olmadığıdır. İnternet bağlantınızın kesik olmasından dolayı bu hatayı almış olabilirsiniz. Eğer mobilden bağlıysanız, wi-fi’ye bağlantı yaparak deneme yapmanız gerekiyor.

Instagram sayfa bulunamadı hatası alıyorum

Bağlantıları gözden geçirmenize rağmen hala daha sorun devam ediyorsa, bu durumda diğer yöntemlerin ne olduğunu aşağıda size belirteceğiz. Adımları istenilen şekilde yapmanız halinde karşılaştığınız sorun çözüme kavuşmuş olacaktır.

Sunucu kaynaklı bir sorun var mı yok mu? Bunu test edebilmek için farklı bir arkadaşınıza aynı sorunla karşılaşıp karşılaşmadığını sorun. Eğer onda böyle bir problem yok sadece sizde aynı sorun varsa bu durumda farklı bir cihazdan kendi hesabınıza giriş yapın. Bu işlemi sağlandığında sorun devam etmiyorsa telefonunuzdan uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyin.

Instagram istenen sayfa bulunamadı

Sunucu kaynaklı problemlerde diğer kişilerle aynı problemi yaşıyor olmanıza gerek bulunmamaktadır. O arkadaşınızda hesabında farklı bir sorunla karşılaşıyorsa bu durumda hiçbir işlem yapmadan sadece bekleyin. Belli zaman sonunda problem kendiliğinden çözüme kavuşacaktır. Ancak sorun çözüme kavuşmadı ise ve hala daha devam ediyorsa bu durumda sorun bildirisi yapmanız gerekiyor. Bu bildiriyi nereden nasıl yapacağınızı ise adım adım paylaşacağız.

instagram istenen sayfa bulunamadı
  • Öncelikle hesabınıza giriş yapın.
  • Ardından profil alanına gelerek sağ üst alanda bulunan üst üste çizgili bölüme tıklayın.
  • Gelen ekranda ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş yapın.
  • Oradan da ‘’Yardım’’ kısmına girin.
  • Son olarak gelen ekranda ‘’Sorun bildir’’ butonuna dokunun.
  • ”Bir şey çalışmıyor’’ butonuna tıklayıp açılan ekranda sorunu kapsamlı şekilde açıklayın.
  • Yetkililer tarafından inceleme yapılarak sorun için sizlere geri dönüş yapılacaktır.

Instagram sayfa bulunamadı hatasıyla ilgili nelerin yapılması gerektiğine değindik. Eklemek ya da sormak istediklerinizi bize yorumdan bildirebilirsiniz.

instagram istenen sayfa
Instagram sayfa bulunamadı hatası alıyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here