Paylaş

Instagram sallamayı aç ne işe yarıyor? Sorun bildirme işlemleriniz sırasında karşınıza gelen uyarının ne ile alakalı olduğunu yazımızda paylaşacağız.

Instagram hesabınızda gezinti yaptığınız esnada çeşitli sorunlar meydana gelebilir. Önemli olan bu sorunların üstesinden nasıl gelebildiğinizdir. Instagram hesabınıza sürekli güncelleme gelmesinden dolayı her güncelleme sonunda da farklı bir yenilikte hesabınıza dahil edilmektedir.

Hesaplarımıza gelen yenilikleri fark etmemiz bazen zaman alabiliyor. Misal Facebook hesabınızda artık bir sorun bildirmek istediğinizde, telefonunuzu sağlamanız yeterli oluyor. Artık Instagram uygulamasında da bir sorun bildirmek istediğinizde telefonu sallamanız yeterli oluyor. Fakat bu özelliği uygulamadan açmanız gerekiyor.

Instagram sallamayı aç ne işe yarıyor?

Instagram uygulamanızda sallamayı etkin hale getirebilmeniz için sorun bildir alanına girmeniz gerekiyor. Bu alana nereden ve nasıl giriş yapacağınızı yazımız içerisinde sunacağız. Birlikte yapacağımız ayarlarla birlikte artık siz de telefonunuzu sallayarak sorununuzu bildirebilirsiniz.

Daha öncesinde hiç sorun bildirme alanına giriş yapmadıysanız, sizlere yapacağınız ayarları hem görsel hem de yazılı şekilde anlatacağı. İşlemler için sırasıyla aşağıdaki adımları takip edelim.

  • Ayarlar
  • Yardım
  • Sorun Bildir
  • Bir görüş bildir
  • Sallamayı aç
Instagram sallamayı aç ne işe yarıyor

Uyarısı zaten karşınıza gelmiş olması lazım. Ekrana ‘’Teşekkürler! Görüşlerin Instagram’i geliştirmemize yardımcı oluyor. İleride karşılaşacağın sorunları telefonunu sallayarak bildirmek ister misin?’’ Yazısı gelecektir. Sallamayı aç diyerek özelliği etkin hale getirebilirsiniz.

Bundan sonra Instagram hesabınızda gezinti sağlandığı esnada bir sorunla karşılaşmanız halinde telefonunuzu sallamanız yeterli olur.

Direk sorununuzu ileteceğiniz bilgi ekranına yönlendirileceksiniz. Instagram’da topluluk kurallarına dikkat etmeniz gerekiyor. Bu kurallara uyum sağlamadığınız sürece anında kısıtlama alabiliyorsunuz. Ve itiraz etseniz bile o kısıtlama süreniz bitmeden özelliği kullanmanız aktif hale gelmiyor.

Instagram sallamayı etkinleştirme

Instagram uygulamayla ilgili sormak ya da merak ettiğiniz farklı konu varsa bunu bize yorumdan ulaştırabiliyorsunuz.  Eğer sallamayı aç özelliği sizin karşınıza gelmediyse;

  • Uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyelim.
  • Saat ve tarih ayarlar yanlışsa düzeltelim.
  • Farklı bir cihazdan kendi hesabınıza giriş yapalım.
Instagram sallamayı aç ne işe yarıyor

Tüm bu denemeleri yaptığınızda yine özellik gelmezse zaten sorun bildir alanında olduğunuz için durumu Instagram yetkililerine bildirebilirsiniz.

Paylaş
Önceki İçerikiPhone servis yok nedir nasıl giderebilirim?
Sonraki İçerikAndroid servis yok uyarısı alıyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here