Paylaş

instagram reklamı şikayet etme bildirme. İnstagram karşımıza gelen reklamı beğenmediğinizde şikayet yolunun nasıl olduğunu yazımızda konu almış bulunuyoruz.

İnstagram platform içi reklamlarını çoğaltmaya başlamış durumdadır. Yani artık hikayelere bakarken diğer bir hikaye geçtiğimizde ekrana reklam gelmektedir. Ya da takip ettiğiniz kişilerin yaptıkları paylaşımları kontrol ederken bir anda sponsorlu reklam bağlantısını görebilirsiniz. Keşfet bölümünün aralarına da reklamların geleceğini daha öncesinde sizlerle paylaşmıştık. Gelen reklamların gizlemesini sağladığınız gibi rahatsız olduğunuz reklamları şikayet edebiliyorsunuz. Reklamların şikayetini, rahatsız edici, dolandırma amaçlı, müstehcen ya da spam reklam olarak bildirebilirsiniz. İnstagram aracılığı ile reklam verdiği için güven sağlayıp ürün satışı aldığınız yerden size ürün gönderilmediği ya da yanlış gönderildiği taktirde şikayet etmeniz yeterliliğini korumaktadır. Bu şikayetin nereden yapıldığını bilmiyorsanız yapmanız gerekenler haberimiz içerisinde bulunmaktadır.

instagram reklamı şikayet etme bildirme

İnstagram reklam şikayeti, instagram gelen reklamı şikayet etme, instagram reklam vereni şikayet etme, instagram reklam şikayeti nasıl yapılır, instagram gelen reklamın şikayetini nereden yapabilirim, instagram reklamı şikayet etme nerede. İnstagram güvenirliği ile bilinen bir uygulama olmasından dolayı bu alanda sizleri rahatsız edici ya da dolandırmaya yönelik yapılan işlemlerin önüne yine kendisi geçmektedir.

instagram reklam şikayeti

İnstagram hesabında ticaretini yürüten firmalarında olduğunu söyleyebiliriz. Siz kendinizde ürün tanıtımı yaparak satış işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Şimdi gezinti yaptığınız esnada karşımıza gelen bir reklamın şikayetinin yapılması adına gönderinin hemen sağında () bölmeye tıklıyoruz.

instagram reklamı şikayet etme bildirme, instagram reklam şikayeti, instagram reklam nasıl şikayet edilir, instagram reklam vereni şikayet etme, instagram reklam şikayeti nerede, instagram reklam şikayetini bildirme

Karşınıza gelen seçenekler içerisinde Reklamı şikayet et yazısını görmüş olmanız lazım. Şikayet et demenizle birlikte farklı bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Verilen reklamı hangi konuda şikayet etmek istiyorsanız bu seçeneklerin tamamı sizlere sunulmaktadır.

Şikayetinizi ilettikten sonra reklam ana ekrandan kalkacak ve sorunu bize ilettiğiniz için teşekkür ederiz bilgi mesajı ekrana gelecektir. Şikayetiniz instagram yetkilileri tarafından incelemeye en kısa süre içerisinde alınacağını söyleyebiliriz.

instagram reklamı şikayet etme bildirme, instagram reklam şikayeti, instagram reklam nasıl şikayet edilir, instagram reklam vereni şikayet etme, instagram reklam şikayeti nerede, instagram reklam şikayetini bildirme

instagram reklamı şikayet etme bildirme ayarlarını yukarıdaki şekilde sağlayabilirsiniz. Şikayetinizin haklı olmasıyla birlikte buna bağlı işlem detayları instagram yetkilileri tarafından kontrol altında tutulacaktır. Reklam şikayetiyle birlikte reklam veren kişi hesabıyla alakalı aksiyonlarında alınacağını söylemekte yarar var. Ama lüzumsuz bir şikayet yapılması sonrasında herhangi bir şeyin olmayacağını da belirtelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here