Paylaş

Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda instagram reklam konusu değiştirme ve ayarlama işlemlerini hangi alandan sağlayacağınızı konu almış bulunuyoruz.

İnstagram ve Facebook hesaplarında kullanıcı kitlesi günden güne artınca bu alanda ticaret yapan kişilerin sayılarında da artış olduğunu görebilirsiniz. Her türlü reklamların karşımıza geldiği uygulamada düzenlemeleri kendinize bağlı olacak şekilde sağlayabilirsiniz. instagram reklam konusu değiştirme ve ayarlama konusunda destek almak isterseniz ilgili işlemlere beraber bakacağız.

Sponsorlu olarak akışta ve hikaye alanlarında çıkan reklamların artık keşfet bölümlerinde de karşımıza geldiğini görebilirsiniz. Bunların hiç birinin olmamasını istiyorsak eğer ilgili ayarları kendinize bağlı olacak şekilde hesabınızdan sağlayabilirsiniz.

instagram reklam konusu değiştirme ve ayarlama

instagram reklam konusu değiştirme

instagram reklam konusu değiştirme ile ilgili ayarları yapmak istiyorsanız bunun için nelerin gerekli olduğuna bakacağız. Var olan işlemleri belirttiğimiz şekilde devreye koymanızla birlikte herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

İlk olarak instagram uygulamasına giriş gerçekleştirin. Uygulamaya girişinizi yaptıktan sonra profil alanına gelerek sağ üst alanda bulunan üst üste çizgili butona tıklayıp oradan da ‘’Ayarlar’’ bölümünün içerisine giriş sağlayın.

Gelecek olan seçeneklerin içerisinde ‘’Reklamlar’’ butonuna dokunup oradan da ‘’Reklam konusu tercihleri’’ alanına erişim gerçekleştirin. İlgili alana geldiğinizde ise hangi konulardaki reklamların gelmesini istemiyorsanız buradan düzenlemesini sağlayabilirsiniz. ‘’Alkol-Çocuk yetiştirme ve Evcil hayvanlar’’ seçeneğini görüp isteğe bağlı olarak işaretleme yapabilirsiniz. Tüm bu aşamalar sonucunda artık reklamlarınızdaki düzenlemeleri yapılandırmış olacaksınız.

instagram reklam konusu ayarlama

instagram reklam konusu

instagram reklam konusu ayarlama konusundaki ayarlarınızı belirtilen şekilde yapılandırabilirsiniz. Reklam konusu tercihleri bölümüne geldiğinizde bahsettiğimiz alanı göremiyorsanız uygulamanız güncel olmayabilir. Dolayısıyla güncelleştirmeleri devreye alarak denemelerinizi tekrar sağlayabilirsiniz.

Güncellemenizi en kolay şekilde yapabilmeniz için instagram şifrenizi biliyorsanız eğer uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleme yapmanız halinde bu işlemi ayarlayabilirsiniz. Sorununuz bu işlem sonrasında giderilmez ise şayet bu durumda ilgili ayarların işleme alınabilmesi için sorun bildir üzerinden sorununuzu instagram yetkililerine bildirebilirsiniz.

İnstagram hakkında farklı merak ettiğiniz diğer hususları web sitemizden kontrol ederek çözüme kavuşturabilirsiniz. Uygulama hakkında merak ettiğiniz ya da sormak istediğiniz diğer konuları da bize yorum alanından bildirebilirsiniz. İyi gezintiler dileriz.

instagram reklam konusu değiştirme ve ayarlama

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here