Paylaş

Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda instagram reels videolarında ses gelmiyor ve çıkmıyor sorunu için nelerin gerekli olduğunu kontrol edeceğiz.

İnstagram son zamanlarda yeniliklerine bir yenisini daha ekleyerek Reels video özelliğini kullanıcıları için hesaplara dahil etmiş durumdadır. Özelliği artık hemen hemen tüm herkes bilmektedir. Ancak bazı kullanıcılar instagram reels videolarında ses gelmiyor ve çıkmıyor demektedir. Oluşan bu sıkıntının önüne geçilebilmesi için işlemlerinizi kontrol ettik.

Sesin neden gelmediğini ve altında yatan nedenin ne olduğuna dair tüm detayları birlikte izleyerek sorununuzu çözüme kavuşturacağız. Sağlayacağınız ayarlar sonrasında sizde artık reels videolarından ses almaya başlayacaksınız. Hazırsanız eğer nelerin yapılabileceğine başlayalım.

instagram reels videolarında ses gelmiyor ve çıkmıyor

instagram reels videolarında ses gelmiyor ve çıkmıyor

instagram reels videolarında ses gelmiyor ise moral bozmanıza ya da uygulamayı komple kaldırmanıza gerek bulunmamaktadır. Özellik henüz daha yeni yeni hesaplara dahil edilmektedir. Reels özelliğinin gelmesiyle birlikte instagram uygulamasında daha orijinal ve komik içeriklere ulaşmanız mümkündür.

15 Saniye ve 30 saniyelik videoların hızlandırılmış ya da yavaş şekilde çekilmiş şekillere rastlayabilirsiniz. Aslında bir çok kullanıcı Reels özelliğini kullanarak videolarını çekmeye başlamıştır. Bu özellikte çekilen ve paylaşılan videoların bazılarında ses alınmama sorunu meydana gelmiştir.

Oluşan bu sorunun altındaki nedenin ne olduğunu birlikte inceleyerek sorununuzun giderilmesini sağlayacağız. İlk önce telefonunuzdan instagram uygulamasını kaldırıp yeniden yükleyerek sürümünü en son hale getirmeniz gerekiyor. Bu işlem bittiğinde ise sorun giderilmez ise Reels videolarını izlediğiniz ekranda bir alttaki videoya geçip daha sonrasında bir üst videoya geçmeniz durumunda sorunun giderildiğini görmüş olacaksınız. Evet söylediğimiz üzere videolarda ses alamadığınız anda bir alt videodan sonra bir üstte geçtiğinizde sorun giderilmektedir.

instagram reels videolarında ses çıkmıyor

instagram reels videolarında ses çıkmıyor sorununu yukarıdaki şekilde çözüme kavuşturamadığınız durumlarda farklı telefonlarda da aynı problem var mı? Bunu kontrol etmeniz gerekiyor. Şayet hiçbir telefonda sorun görünmüyor sizin telefonunuzda sorun varsa bu durumda instagram yetkilileriyle sorun bildir üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Bahsetmiş olduğumuz bu ayarların devreye alınması sonrasında artık herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here