Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda instagram reels videoları galeriye düşmesin ve indirilmesin istiyorsanız gerekli ayarlarınız konusunda bilgilendireceğiz.

Tik tok uygulamasının popüler hale gelmesiyle birlikte instagram’da bu konuda önemli adımlar atmaktadır. Getirdiği Reels video özelliği ile beraber kullanıcıların kendisinde kalmasını hedeflemektedir. Ancak çoğu kullanıcı instagram reels videoları galeriye düşmesin ve indirilmesin istemektedir.

  • Çekmiş olduğunuz Reels videolarınızın otomatik olarak galeriye düşmesi sonrasında eminim veri alanınızın dolmasından şikayetçi oluyorsunuzdur.
  • Ve birde üstüne reels videolarının otomatik indirileceği alanı bulamamanızla birlikte iyice strese girmiş olabilirsiniz.
  • Vereceğimiz bilgiler ışığında videolarınızın otomatik olarak galeriye indirilmesinin önüne geçebileceksiniz.
  • Ayarlarınızı bahsedilen şekilde devreye almanız durumunda herhangi bir sorun kalmadan reels videolarınızın otomatik olarak inmesinin önüne geçebileceksiniz.

instagram reels videoları galeriye düşmesin ve indirilmesin

instagram reels videoları galeriye düşmesin

instagram reels videoları galeriye düşmesin istiyorsanız ilk olarak hesabınıza giriş yaparak hikaye alanına gelmeniz gerekmektedir. Ya da kameranızı orta bölmeden açarak işlem sağlayabilirsiniz. Hikaye alanına gelip kameranın açılmasını sağlamanızla birlikte gelen sayfanın sol üst köşesinde yer alan ayar sekmesine tıklayın.

Beraberinde gelen sayfada ise ‘’Hikaye’’ yazısının bir altında yer alan ‘’Reels’’ butonuna dokunun. Gelen ekranda ‘’Reels videolarını cihaza kaydet’’ seçeneğinin aktif olduğunu görmeniz gerekmektedir. Aktif kısmın pasif duruma düşürülebilmesi için sola çekmeniz halinde artık işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız.

Sağlayacağınız ayarlarla birlikte bundan sonraki aşamalarda herhangi bir problem olmadan reels videolarınızı dilediğiniz gibi çekebilirsiniz. Yayına verdiğiniz videolar artık otomatik olarak galeriye düşmeyecektir. İlerleyen dönemlerde kararınızı değiştirdiğiniz de tekrar aynı alana girerek aktifleştirme işlemlerini devreye alabilirsiniz.

instagram reels videoları galeriye indirilmesin

instagram reels videoları galeriye indirilmesin

instagram reels videoları galeriye indirilmesin işlemi için belirttiğimiz aşamaları kaleme koymanız yeterliliğini koruyacaktır. Sağlayacağınız ayarlar neticesinde artık sizlerde reels videolarının telefonlarınıza indirilmemesini sağlamış olacaksınız.

Ayarlar devreye girmiyorsa internet bağlantılarınızı gözden geçirerek deneme sağlamanız da fayda bulunmaktadır. Olmazsa uygulamanızı telefonunuzdan kaldırıp yeniden yükleyerek deneme yapabilirsiniz. Verdiğimiz tüm bu bilgilerin haricinde sorun yaşanılır ise bize bunu yorumdan ulaştırabilirsiniz. İnstagram hakkında karşılaştığınız farklı sorunlar varsa eğer onu da bize yorum bölümünden iletebilirsiniz.

instagram reels videoları galeriye düşmesin ve indirilmesin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz