Merhaba arkadaşlar, yayına verdiğimiz bu yazımızda instagram reels oluşturma ve paylaşma işlemlerinizi nasıl sağlayacağınıza yönelik tüm detayları sizinle paylaşacağız.

İnstagram hikaye alanına getirdiği özelliklerle kullanıcılarını sürekli mutlu etmektedir. Hesabınızda gezinti yaptığınız sırada reels videolarını sizde görmüşsünüzdür. instagram reels oluşturma ve paylaşma detaylarını merak ettiğiniz için de araştırma içerisine girmiş olabilirsiniz. Getirilen bu yeni özellikle birlikte Tik tok video yayınlarına benzer içeriklerinizi artık instagram uygulamasında da sağlayabileceksiniz.

Reels hikayelerini nasıl oluşturacağınızı ve nasıl paylaşacağınız konusunda ki işlem detaylarını ayrıntılarıyla birlikte sizlere sunacağız. Belirttiğimiz işlem aşamaları sonrasında sizde artık çok rahat bir şekilde Reels özellikli videolarınızı paylaşmaya başlayabileceksiniz.

instagram reels oluşturma ve paylaşma

instagram reels oluşturma

instagram reels oluşturma detayları hakkında tüm bildiklerimizi sizlere paylaşarak sizlerin de bu özellikten yararlanmanızı sağlayacağız. Neler yapılması gerektiğine dair tüm incelikleri yazımızda sizlere aktaracağız. Öncelikle bazı kullanıcılar ilgili özelliğin kendi hesaplarında olmadıklarını ya da bulamadıklarını dile getirmektedir.

Özelliğin hesabınız da hikaye kısmında yer aldığını söyleyebiliriz. Lakin sizin hesabınız şayet güncel değilse özelliği kullanamayabilir ya da göremeyebilirsiniz. O yüzden şifre bilgilerine sahipseniz hemen uygulamanızı telefonunuzdan kaldırarak yeniden yüklemeyi sağlayın.

Yükledikten sonra sırası ile aşağıdaki adımları takip etmeniz durumunda reels oluşturma işlemlerinizi sizde sağlamış olacaksınız.

  • İlk olarak instagram uygulamanızın içerisine giriş sağladıktan sonra hemen hikaye alanına giriş gerçekleştirin. Buraya girişinizi sağladığınızda sayfanın hemen alt tarafında ‘’Reels’’ yazısını görebileceksiniz.
  • Onun üzerine tıkladığınızda ilgili aşamalar sizi yönlendirecektir. İlk kez oluşturduğunuzdan dolayı Reels özelliğinin nasıl oluşturacağınız konusunda size bilgilendirme sağlanacaktır.
  • Ayarlarınıza başladığınızda ise yayına vereceğiniz video üzerinde zamanlama, hızlandırma ya da yavaşlatma sağlayabilirsiniz.

instagram reels paylaşma

instagram reels oluşturma ve paylaşma

instagram reels paylaşma adımlarınızı yukarıdaki şekilde işleme koyabilirsiniz. Ardından videonuzu yayına verebilirsiniz. Tik tok uygulamasına benzer özelliğin hesaba dahil edilmesiyle birlikte artık instagram kullanıcıların tik tok uygulamasına ilgi duymamasına imkan sağlanmıştır.

Özelliğin tik tok video çekimlerine benzer olması da dikkatleri üzerine çekmektedir. Kullanım işlemleri sırasında bir problem yaşarsanız bunu bize yorumdan ulaştırmanız yeterliliğini koruyacaktır. Sormak veya eklemek istediklerinizi de aynı şekilde yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz