Paylaş

Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda instagram reels nedir ne işe yarar? Diyorsanız eğer bu konudaki tüm bildiklerimizi makalemize dökeceğiz.

Tik tok, kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaşınca ister istemez diğer uygulamalarda atağa geçmiş durumdadır. Yalnız instagram ayrı bir uygulama olduğu için tüm özellikleri kullanıcılarına sunmaktadır. Dolayısıyla instagram reels nedir ne işe yarar? Konusundaki araştırmalarınızda gayet normaldir.

Çünkü instagram gezintileriniz sırasında, keşfet alanında ve haber akışında sürekli olarak Reels ile çekilmiş videolarla karşılaşmanız mümkündür. Reels özelliği ile birlikte artık tik tok’a benzer içeriklerinizin tamamını instagram üzerinde de çekebilirsiniz.

instagram reels nedir ne işe yarar?

instagram reels nedir ne işe yarar

instagram reels nedir? Özellik instagramın hikaye alanına getirilmiştir. Bir nevi tik tok uygulamasına benzer olması dikkatleri üzerine çekmektedir. Videolarınızı Reels ile birlikte zamanlayabilir, hızlandırıp ya da yavaşlatabilirsiniz. 15 Saniyelik videolar üzerinden istediğiniz değişiklikleri sağlayabilirsiniz.

Reels özelliğinin gelişiyle birlikte bu tarz videolarında arttığını söylemek mümkündür. Tik tok ülkemizde ve dünya genelinde popülerliğini hızla arttıran uygulamalardan biri haline gelmiş durumdadır. Durum böyle olunca da kullanım da buna nazaran hızlı bir şekilde artış göstermektedir.

Video içeriğindeki hizalama ve hız dengesiyle birlikte ekleyeceğiniz seslerle birlikte artık instagram uygulamasındayken tik tok uygulamasına girmeye gerek duymayabilirsiniz. Ki zaten özelliğin hesaba dahil edilmesinin en büyük etkenlerinden birisi de budur. Uygulamayı kullanan bir çok kişi de zaten Tik tok kayıt işlemlerini Facebook üzerinden yapmaktadır. İnstagram ise Facebook’un himayesinde olan bir uygulamadır.

instagram reels ne işe yarar?

instagram reels ne işe yarar? Aslında bu sorunu yanıtı oldukça basit. Artık sizlerde seslendirme tarzı videolarınızı bu alandan gerçekleştirebilirsiniz. Arka planda çalan müziğin ritmine ayak uydurarak güzel videoların üretilmesine imkan sunabilirsiniz.

Reels özelliğinin telefonunuzdaki instagram uygulamasında olmaması durumunda da neler yapmanız gerektiğini ve hangi yolları takip etmeniz gerektiğini ayrıntılarıyla birlikte sizlerle paylaştık. Sormak ya da eklemek istediğiniz farklı bir konu olur ise bunu bize yorum alanından bildirmeniz yeterlidir. İnstagrama dair yaşadığınız bütün problemleri web sitemizde çok rahat bir şekilde bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here