Paylaş

Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda instagram reels gözükmüyor ve çıkmıyor diye moralinizi bozup surat asmamanız için gerekli olan bilgileri sizinle paylaşacağız.

İnstagram uygulamasının sürekli popüler kalmasının ve daima kullanıcı arttırmasının en büyük nedenlerinden biri uygulamanın sürekli kendini güncellemesiyle alakalıdır. Güncellemeler süreklilik kazandırdığından ötürü kullanımda buna nazaran artmaktadır. Ancak instagram reels gözükmüyor ve çıkmıyor diyenler olmasından dolayı ilgili ayarları sizin adınıza kontrol ettik.

Hikaye alanına getirilen bu özelliğin sizin hesabınızda neden olmadığını ayrıntılarıyla birlikte aktararak sorununuzu gidereceğiz. Bu aşamada sizden tek isteğimiz belirtilen işlemleri söylediğimiz şekilde işleme koymanızdır.

instagram reels gözükmüyor ve çıkmıyor

instagram reels gözükmüyor ve çıkmıyor

instagram reels gözükmüyor ise bunun nedeni daha öncesinde almış olduğunuz bir kısıtlamadan kaynaklı olabilir. Uygulamanın içerisine gelen yenilikler hesabınıza geç yansıyorsa bunun ana nedeni tamamen farklı bir özelliğin olduğundan daha fazla kullanılmasından kaynaklıdır.

Tüm sosyal medya hesapları için bu durum geçerliliğini korumaktadır. Topluluk kuralları gereği ilgili özelliklerin olduğundan fazla kullanılması durumunda süreç bu şekilde ilerlemektedir. Diyelim ki siz böyle bir kısıtlamaya maruz kalacak bir işlem yapmadınız. Ancak yine de ilgili özellik hesabınızda mevcut değil.

Böyle bir durumda yapmanız gereken tek işlem uygulamanın güncellemeye gitmesidir. Uygulamanızı en son sürümüne yüklü hale gelebilmesi için kaldırıp yeniden yükleyin. Bu işlemi sağladığınızda sorunsuz bir şekilde kullanımlar başlanacaktır.

Tüm bu bahsettiğimiz ayarlar doğrultusunda da sorun giderilmezse sorun bildir alanı üzerinden instagram yetkililerine problemi bildirmelisiniz. Bunun da nasıl olduğunu aşağıda sizinle paylaşacağız.

instagram reels çıkmıyor

instagram reels çıkmıyor sorunu için ayarlar alanına girerek oradan da ‘’Yardım’’ kısmına girip gelen ekranda ‘’Sorun bildir’’ alanına tıklayın. Yapmış olduğunuz bu işlem sonrasında açıklama bölümüne gerekli olan bilgilerinizi girerek gönderin.

Ayarlar instagram yetkililerince incelemeye alındıktan sonra destek gelen kutusu alanına bilgi mesajı gönderilecektir. Orayı takip ederseniz sorunun giderildiğini görebileceksiniz.

Destek gelen kutusu kısmının nerede olduğu konusunda bir fikriniz yoksa web sitemizde bu konunun ayrıntılarıyla birlikte makalesini okuyabilirsiniz. İnstagram hakkında farklı sormak veya eklemek istediğiniz bir konu varsa bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here