instagram Profilini Gizli Yapma Açma Nasıl Yapılır işlemlerini anlattıktan sonra hesabı nasıl gizlenip açılacağını siz değerli okurlarımıza paylaşacağız

Dünyanın en çok giriş sağlanan sosyal medya ağı İnstagram, sunmuş olduğu uygulamalar ile kendisini vazgeçilmez kılmaktadır. Hesap kullanıcılarının diğer kullanıcılara hesaplarının görünmemesi için yapmış oldukları gizlilik ayarları sonrasında başka kullanıcılar tarafından hesabınızın görünmesi engellenmektedir. Ancak bir çok İnstagram kullanıcısı hesaplarının nasıl gizleneceği yönünde bilgilere sahip olamadıklarından ötürü sorunlar yaşamaktadır.

Yaşamış olduğunuz problemlerin giderilebilmesi için durum kontrolü sizler adına tarafımızdan sağlanmıştır. Aşağıda paylaşmış olduğumuz adımları tek tek takip etmeniz durumunda hesabınızı gizleyip açma işlemini sağlayabilirsiniz.

instagram Profilini Gizli Yapma Açma Nasıl Yapılır

instagram Profilini Gizli Yapma Açma Nasıl Yapılır, instagram hesap gizleme, instagram profil gizleme, instagram gizli hesap, instagram gizli profili açma,instagram hesap nasıl gizlenir

instagram Profilini Gizli Yapma Açma Nasıl Yapılır ile ilgili işlem adımlarımızın yapılandırılabilmesi için öncelikle hesabımıza giriş gerçekleştiriyoruz.

  • Yapılan işlem sonrasında İnstagram profiline geldikten sonra sağ üst alanda yer almakta olan üç noktalı bölüme tıklayıp işlem adımlarımıza devam ediyoruz.

İnstagram hesap gizleme

instagram Profilini Gizli Yapma Açma Nasıl Yapılır, instagram hesap gizleme, instagram profil gizleme, instagram gizli hesap, instagram gizli profili açma,instagram hesap nasıl gizlenir

İnstagram hesap gizleme adımlarımız ile ilgili işlem adımlarımıza devam ettiğimizde karşımıza gelecek olan ekran bilgilendirmesinde,

  • Gizli Hesap” ikonunu görebileceksiniz. Buradaki mavi butonu sola çekmeniz halinde hesabı açık hale getireceksiniz.
  • Yani diğer tüm İnstagram kullanıcıları sizlerin yapmış oldukları paylaşımları görebilecektir. Paylaşım sağladığınız videoları, fotoğrafları sizlere gönderilen yorumları ve beğenilerin tamamını sizi takip etmeyen kullanıcılarda görebilecektir.
  • Eğer açık şekilde kalmasını isterseniz bu işlem sizin için uygundur. Lakin kapatma işlemini yapmak isterseniz,
  • Bu alandaki mavi alanı sağa çekmeniz halinde hesabınız diğer tüm kullanıcılara kapalı hale gelerek,  sizlerin paylaşımını gerçekleştirmiş oldukları fotoğrafları, videoların hiç birisini göremeyecektir.
  • Ancak yapacağınız bu işlem o kişinin size mesaj atmasına ya da takip isteği göndermesine engel teşkil etmediği için bir kişinin sizi görmesini istemesinin haricinde hiç bir şekilde bir işlem yapmasını istemiyorsanız bu durum karşısında kişinin engellenmesi gerekmektedir.

Yapacağımız işlemleri siz değerli makale okurlarımızla adım adım paylaşmış bulunmaktayız. Yalnız sosyal medya hesaplarıyla ilgili yaşanan sorunlar bunlarla sınırlı kalmayacaktır. Makaleleri yazmaya devam ediyor olacağımızdan dolayı aklınıza takılan sorular varsa yorumda belirtebilirsiniz.

İsterseniz siz değerli okurlarımız için hazırlamış olduğumuz Wifi Cekim Sorunu Nasıl Giderilir Detaylı Anlatım makalemizin incelemesini sağlayabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz