Paylaş

instagram profil sağ tarafta gözüküyor. Bu hatayı çok nadir kişi alıyor olsa da hatayla karşılaşan kullanıcılar için gerekli çözümü paylaşacağız.

Yenilikler üzerinde bir çok çalışmalar yapan instagram’da bir özellik hesaplara getirilmeden önce ilk olarak onun bazı hesaplardan denemesini sağlamaktadır. Öyle ki instagram mesaj alanına, hikaye alanına ve kendi içerisindeki bölümüne sürekli farklı özellikler getirmektedir. Getirilen özellikler sayesinde kullanım daha fazla bir şekilde artmaktadır. Her geçen gün kullanıcı kitlesinin artmasındaki etkende zaten bu işleyiştir. Sosyal medya alanında kısa süre içerisinde inanılmaz bir ivme yakalayan instagram yine kendi içerisinde değişikliklere gideceğe benziyor. Bazı hesaplarda profil resminin sol tarafta değil de sağ tarafa kaydırıldığı dile getirildi. Tüm arkadaşlarının hesaplarında profil resmi solda dururken kendi hesabınız da sağ durmasının tek bir nedeni olabilir. Deneme işlemleri yapıldığını bu sayede anlayabilirsiniz. Tüm hesapların zaman içerisinde sağ tarafta profil resminin olacağına işarettir. Önden birkaç hesap da denemeler yapılmasından kaynaklı sağ tarafta görünüyordur. Onun dışında sizin hesabınızın da sağda gözükmesini istemiyorsanız çözümünü birlikte kontrol edelim.

instagram profil sağ tarafta gözüküyor

İnstagram hesabımda profil sağ tarafta görünüyor, instagram profil resmim sağa kaydı, instagram profil resmim neden sağda, instagram profil sağda görünüyor, instagram profil resmim sağda gözükmesin, instagram profil yeri değişti. İnstagram’da tüm hesaplarda olmasa da bazı hesaplarda bu işlemin olduğunu ileten kullanıcılar için nedenini yukarıda paylaştık. Ama olurda siz sağda olmasını istemezseniz buna dair işlemlerinize birlikte bakacağız.

instagram profil sağa kaydı

Belirttiğimiz üzere instagram kendi içerisinde sürekli yeniliğe giden bir uygulamadır. Muhtemelen hesaplardaki profil resimleri sağa kaydırılacağından ötürü ilk önce bazı hesaplardan bunun denemesi sağlanmaktadır. Ama o hesap kullanıcıları bunun bu şekilde olmasını istemediği taktirde aşağıdaki işlemleri sağlayabilir;

İnstagram profil sağ tarafta gözüküyor, instagram profil sağa kaydı, instagram profil sağda, instagram profil resmi sağda, instagram profil sağa çekildi, instagram profil sağda gözükmesin

 • İnstagram uygulamasını telefonunuzdan kaldırarak yeniden yüklemesini gerçekleştirelim.
 • Yeniden yükledikten sonra cihazı kapatıp tekrar deneme sağlayalım.
 • Bu işlemler sonuç vermez ise başka bir telefondan deneme sağlayın.
 • O telefondan da aynı şekilde görünüyorsa instagrama sorun bildirisi yapabilirsiniz.
 • Ama dediğimiz gibi eğer tüm hesaplara getirilmesine ilişkin deneme amaçlı yapılan bir işlemse yakın zamanda tüm hesapların profil resimlerinin sağ tarafta olduğunu görebilirsiniz.

İnstagram profil sağ tarafta gözüküyor sorununa ilişkin gerekli incelemeleri tamamlamış bulunuyoruz. Bilgiler ışığında sorun olmadığını anlamış oldunuz. Yazı haricinde dilerseniz hazırladığımız Android başlatılıyor optimize ediliyor haberimizi de inceleyebilirsiniz.

12 YORUMLAR

 1. Merhaba,

  Bu sorun bende aylardır devam ediyor. Yapmadığım şeyler kalmadı başka hesaptan giriş yaptım sildim yükledim güncelledim hiç bir şekilde düzelmiyor. Geri bildirimde de bulundum en az 30 kere. Ama bu şekilde kaldı. Sizinde çözüm yollarınız da maalesef bir işe yaramıyor. Bilginize.

  • Yazımızı okuduysanız eğer bu bir sorun değil, yakın zaman içerisinde tüm hesaplarda sağ da görünebilir.

   Yani rahatsızlık varsa bunu instagram yetkililerine ilettikten sonra sadece beklemeniz gerekiyor. Başka hesaplardan bakınca da sağdamı gözüküyor?

 2. Merhabalar aynı sorun bende de var bazı arkadaşlarımda böyle değil. iPhone 8 plus kullanıyorum sildim tekrar yükledim hala aynı değişen birşey yok android telefonlardan girdiğimde öyle gözükmüyor ama ios yani farklı iphone cihazlarında girdiğimde sorun devam ediyor ve aşırı iğrenç yapmışlar çok kötü olmuş 2-3 kere sorun bildirdim instagrama ama tınlamıyorlar gerçekten bir çözümü varsa yazarsanız çok sevinirim.

 3. bende bu durumla karşı karşıyayım 2 aydır böyle instagramım denemediğim yol kalmadı sildim defalarca tekrar yükledim başka telefondan girdim android eski halindeydi galiba yavaş yavaş her telefona gelicek. Editöre şöyle bir sorum var telefonu sıfırlasak eski haline dönebilirmi?

 4. Diyelim her telefona gelmiyecek bi güncellemesiyse bu durumda olanlar ne yapacak defalarca geri bildirim mesajı yazdım ig ama kale bile almadılar gerçekten rezil bir uygulama gözümde

 5. benim bir cihazda iki adet hesap var birisinde profiller farklı gözüyor o hesaptan kimin profiline girersem gireyim öyle gözüyor diğer hesaba geçiç yapıyorum orda normal gözüküyor aynı cihazda iki hesap var ama farklılık var normal gözükmesi için ne yapabilirim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here