Paylaş

Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda instagram pazarlaması ve reklamları için dikkat edilmesi gerekenler bilgileri sizinle paylaşıyor olacağız.

Büyük işletmeler ve kurumların artık tüm reklamlarını sosyal medya üzerinden yaptığını söyleyebiliriz. Bu bağlamda instagram gibi popüler sosyal medya ağının da daha fazla kullanıldığını mümkündür. instagram pazarlaması ve reklamları konusunda fikir sahibi olmak istiyorsanız eğer nelerin kontrol edilmesi gerektiğine birlikte bakacağız.

  • İnstagram hesabınızda reklam verebilmeniz için uyacağınız şartlar ve dikkat etmeniz gereken hususları bildiğinizde daha fazla kitleye daha kısa süre de ulaşabilirsiniz.
  • Böylelikle gelirinizi arttırabilir ve reklama ödediğiniz ücret boşa çıkmamış olacaktır.

instagram pazarlaması ve reklamları

instagram pazarlaması

instagram reklamları için ilk önce kişisel değil profesyonel bir hesaba geçiş yapmanız gereklidir. Hesaba geçişinizin yapılması sonrasında bir tane de Facebook’ta yönetici olduğunu bir sayfa sahibi olmanız gereklidir. Geri kalan işlem ise ‘’Tanıtım yap’’ butonuna tıklayıp tanıtımlarınızı başlatmaktadır.

Ancak işlemler bu şekilde görülse de hedef kitle ve yapacağınız seçimler çok yerinde olmalıdır. Yoksa gerçek bir kitleye ulaşma ihtimalinizin olmadığını sizinle paylaşmakta yarar bulunmaktadır. Tanıtımı yapacağınız görselin müşterilerinizi etkileyecek ve işinize odak bir çalışmanın olması gereklidir.

Yarışmalar düzenleyip indirim kuponlarını yayınladığınızda ise etkileşim daha hızlı bir şekilde sağlanacaktır. Yani gönderiye istediğiniz yorum ve beğenilerinizin sizin etkileşiminizde önemli bir farkındalık ortaya koyacaktır. Siz bu farkındalığı hissettirmeniz durumunda takipçi kitleniz artacak ve o işle ilgili gelirinizde bir nevi yükselmiş olacaktır.

Günlük olarak değil lakin bunu ileriye dönük düşünürseniz vereceğiniz hediyeler geriye size müşteri olarak kazanç elde ettirecektir. Tabi bu bahsettiğimiz sadece birkaç örnektir.

instagram pazarlaması

instagram pazarlaması ve reklamları

instagram pazarlaması için bahsettiğimiz bilgilendirmeleri işleme koymanız sizin yararınıza olacaktır. Yani burada önemli olan sizin etkileşiminizdir. Hedef kitlenizi doğru seçerseniz her zaman doğru müşterilere ulaşırsınız.

Kitle doğru seçilmezse yine birilerine ulaşır ancak yaptığınız işle ilgili verilere ulaşım sağlayamazsınız. Ki zaten instagram sizi bu konuda çok rahat bir şekilde yönlendirecektir. Hedef kitlenizin nelerin seçileceği ve hangi adımları takip etmeniz gerektiğini paylaşacaktır. Sormak ya da takıldığınız yerleri bize yorumdan bildirin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here